Deprem, sağlık ve kasko sigorta ücretlerine rekor zam geliyor

Deprem, sağlık ve kasko sigorta ücretlerine rekor zam geliyor

Sağlık deprem ve kasko sigortalarına 2024 yılında ciddi oranda bir zam geliyor. Zammı nedeni ise deprem ve artan maliyetler.

Finans Magazin 7 Kasım 2023 0
Deprem, sağlık ve kasko sigorta ücretlerine rekor zam geliyor

2024 yılında sigorta poliçelerini rekor zam geliyor.

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremden sonra 100 binlerce konut yıkılmış ve resmi rakamlara göre 50.000'den fazla vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Deprem felaketinden sonra deprem sigortası konut sigortası ödemeleri yapılmaya başlanmış veOluşan 100 milyar dolarlık zararın5 milyar dolarını reasürans şirketler üstlenmişti.

Yapılan sigorta ödemeleri sonrası bu şirketler 2024 yılında poliçe fiyatlarına rekor düzeyi zam yapmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamada zammı 2-3 kat civarında olacağı belirtildi.

Maliyetler çok arttı!

NTV'de yayınlanan habere göre maliyetlerin dolar bazında bile katlandığıBu nedenle maliyet artışlarının poliçe fiyatlarına yansıtılmasının artık zorunluluk arz ettiği belirtildi.

Yapılan Son dakika açıklamasında sigorta şirketleri 2024 yılında maliyet artışları nedeniyle başka konut, Sağlık ve kasko olmak üzere poliçe fiyat fiyatlarına iki ya da üç kat civarında bir artış getirecek.

TRAFIK SIGORTALARINA ZAM GELECEK Mİ?

Bu Aşamada ise en merak edilen konu trafik sigorta poliçelerine zam gelip gelmeyeceği konusu oldu.

Bilindiği üzere trafik sigortası zam oranları devlet kontrolünde belirleniyor yani şirketler diğer poliçelerde olduğu gibi trafik sigortası poliçelerinde tabi rica etse kafalarına göre fiyat belirleyemiyor. Bu kulvarda da maliyetler arttığı için, trafik poliçelerine diğer poliçeler kadar zam yapamayacak sigorta şirketleri bunun eksiğini sağlık konut ve kasko sigortalarında çıkaracak gibi görünüyor.

finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;