Deprem illerindeki sağlık personellerine tayin açıklaması geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Deprem illerindeki sağlık personellerine tayin açıklaması geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada OHAL illerindeki sağlıkçılara tayin hakkına değindi.

Çalışma Hayatı 24 Şubat 2023 19:25 0
Deprem illerindeki sağlık personellerine tayin açıklaması geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan deprem illerinde çalışan personeller hakkında açıklama.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada OHAL bölgesinde çalışmakta olan sağlık personelleri ile ilgili tayin detaylarına yer verdi.

ŞEBEKE SUYU

Kahramanmaraş'ta şebeke suyu üzerinde yapılan araştırmalarda, suyun içilmesinin riskli olduğunu söyleyen Bakan Koca, "Su numunelerinin mikrobiyolojik ve kimyasal analizleri burada, Kahramanmaraş Merkez Halk Sağlığı Laboratuvarımızda yapılmaktadır. Bu analizler, şebeke suyunun içme suyu olarak kullanılmasının riskli olduğunu ortaya koymaktadır. Alınan su örneklerinden 176'sı uygunsuz bulunmuştur. Bir kısmı mikrobiyolojik veya kimyasal uygunsuzluktur. Bilimsel tespitlerden hareketle gerekli önlemler alınmaktadır. Israrlı uyarımı burada da tekrarlamak istiyorum, valilik ve kaymakamlıklar açıklama yapana kadar şebeke suyunu içme suyu olarak kullanmayalım. Su hayattır, hep öyle kalsın ve hastalık sebebi olmasın. Daha önce yaptığım açıklamalarda belirttiğim gibi mevcut şartlar itibarıyla halk sağlığını tehdit edici bir durum şu ana kadar yoktur" dedi.

SAĞLIK PERSONELLERİNE TAYİN HAKKI

Sağlık personellerine tayin hakkı için açıklama yapan Bakan Koca, "Afet bölgesinde gönüllü olarak çalışmak isteyen hekimlerin, hemşirelerin, tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımızın bu taleplerini iletebilmesi için Ekip Portal Uygulaması üzerinden başvuru formu oluşturulmuştur. Gönüllülük başvuruları, ilgili il sağlık müdürlüğünce görüntülenebilecek, bakanlığımızca ihtiyaç doğrultusunda görevlendirme yapılacak. Başvuracak tüm arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum. Bir diğer düzenlemeyi görev yeri halen deprem bölgesi olup başka bir ile atanmak isteyen sağlık çalışanlarının başvuruları için yaptık. Bu arkadaşlarımızın görevlendirme ve tayin talebi başvuruları Personel Bilgi Sistemi üzerinden alınacaktır" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç