Deprem bölgesindeki öğretmenlere barınma yardımı konteyner

Deprem bölgesindeki öğretmenlere barınma yardımı konteyner

Depremde evi yıkılan, hasar gören, deprem bölgesine yeni atanan öğretmenler için barınma desteği sağlanıyor. Başvurular AFAD'a ve Valiliklere.

Eğitim 7 Eylül 2023 12:04 0
Deprem bölgesindeki öğretmenlere barınma yardımı konteyner

Derpem bölgesindeki öğretmenlere barınma desteği.

Deprem bölgesinde okullar, tüm Türkiye ile aynı anda 11 Eylül 2023 tarihinde açılıyor. Okulların açılmasına az süre kala öğretmenler bu hafta seminerler için illerine geldi. Gelen öğretmenler, kaldıkları evlerin yıkılması , hasarlı olması nedeniyle kalacak yer aramaya başlamıştı. bu kapsamda başlatılan çalışmalar kapsamında kalacak yeri olmayan öğretmenlere konteyner yardımı yapılacağına yer verildi.

Deprem bölgesine yeni atanan öğretmenler ve depremde evi yıkılan, hasar gören öğretmenlerin kalacak yerlerinin tedarik edilmesi için çalışmalar hızlandı.Bu kapsamda belirlenen yerlere klimalı ve eşyalı kjonteyner evler yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, öğretmenlerin barınması amacıyla Hatay'a 6 bin 343, Kahramanmaraş'a 1500, Adıyaman'a 1278, Malatya'ya 893, Gaziantep'e 411, Osmaniye'ye 400, Kilis'e 200 ve Şanlıurfa'ya 51 olmak üzere 11 bin 76 konteyner tahsis edildi.

Yeni atanan bir öğretmen, "Nereye geleceğimizi biliyorduk, evet birazcık yaşam ve şartlar zor ama bunları tahmin ederek geldik ve yadırgamıyorum zaten. Yani olabilecek en iyi konumlardan birindeyiz şu an." dedi.

Konteynerlarda komşu olan öğretmenler, devlet tarafından verilen imkanlardan memnun olduklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)

Seç