Darphane işçi alımı başvurusu başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Darphane işçi alımı başvurusu başladı

İŞKR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında Darphane'ye personel alımı yapılacağına yer verildi. İlan yazımızda.

İşçi Alımı 22 Nisan 2024 0
Darphane işçi alımı başvurusu başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü personel alacak.

Darphane tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında birçok kadroda istihdam etmek üzere en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından personel ve işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlana baktığımızda kadro dağılımının şu şekilde olduğu görülüyor:

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

10 matbaa işçisi

6 hadde işçisi

3 dökümcü

2 metal pres makinesi operatörü

2 makine bakım onarım teknisyeni

1 folklift operatörü

1 kaynakçı

KİMLER DARPHANE İŞÇİSİ ALIMINA BAŞVURU YAPABİLECEK?

İlanın başvurusuna dair bilgiler ve başvuru genel şartları açıklandı. Başvuru genel şartları şu şekilde:

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da, Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sokak No:55 Beşiktaş ve Orhantepe Mah. Tekel Cad. No:6 Cevizli  Kartal adreslerinde bulunan işyerlerinde istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde kamu işçisi alımı yapılacaktır.   

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde işçi kadrolarına yerleşen adaylar 2 ay deneme süreli olarak yasal asgari ücretle göreve başlatılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.   

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun açık iş sayısının (ilan edilen kadro sayısı) 4 katı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday arasından Genel Müdürlük tarafından gerçekleştirilecek sözlü (mülakat) sınav ile belirlenecektir.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” ibaresindeki hüküm mezkûr yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU

İlanın başvurusu internet üzerinden alınmaya başlandı. Başvuru yapacak adayların 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında aşağıdaki videodaki adımları takip ederek yapması gerekmektedir:

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç