Damacana Su Fiyatlarına %100 Oranında Zam Geldi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Damacana Su Fiyatlarına %100 Oranında Zam Geldi!

Hem asgari ücrete gelen zam hem de yeni yılla birlikte yeniden her şeye zam gelmeye devam ediyor! Bir büyük zam da damacana su fiyatlarına geldi! İşte detaylar...

Ekonomi 19 Ocak 2024 0
Damacana Su Fiyatlarına %100 Oranında Zam Geldi!

2024 yılının Ocak ayı bitmeden gıda başta olmak üzere giyim ve akaryakıt gibi bir çok şeye zam geldi. Geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 100 oranında zam gelen damacana suya yeniden zam geldi. 

Su bu kez içinizi ferahlatmayacak! Damacana su fiyatına yüzde 100 zam  geldi! Bir bardak su mideye oturacak - Ege Gündem Gazetesi

Yeni yılla birlikte birçok ürüne zam geldi. Damaca su fiyatları su son bir yılda yüzde 100'e yakın zamlandı. İçecek Üreticileri Derneği (İÇDAŞ) verilerine göre, 2023 Ocak ayında 45 TL olan 19 litrelik damacana suyun fiyatı son yapılan zamlarla birlikte 90 liraya çıktı. Buna ek olarak mutfak tüpüne de 18 günde tam 3 kez zam yapıldı.

"ZAMLARIN GERİ ÇEKİLMESİ GEREKİYOR"

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Tüketici Konfederasyonu (TÜKODER) Başkanı Bülent Deniz, “Damacana su fiyatları son bir yılda yüzde 100’e yakın arttı. Bu zamlar tüketicileri zor durumda bırakıyor. Tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için zamların geri çekilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

MUTFAK TÜPÜNE BİR AYDA 3 AYRI ZAM

Güncel mutfak tüpü fiyatlarında son durum. 24 Mayıs 2023 güncel tüpgaz  fiyatları

Öte yandan temel ihtiyaçlardan biri olan tüpe ise, 1 Ocak 2024 tarihinden beri üç kez zam yapıldı. Önce, ÖTV zammı yapıldı. Böylelikle 12 kilogramlık mutfak tüpünün fiyatı, 25 TL artışla 580 TL’ye yükseldi. Küçük tüp de 6 TL zamlanarak 135 TL’ye çıktı. Ardından gelen yeni zammın ardından 12 kilogramlık mutfak tüpünün fiyatı, 580 TL’den 630 TL’ye, küçük tüp de 140 TL’ye çıktı.

Tüm zam gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç