Daha önce dolar TL düşecek diyen isim tahmin değiştirdi: İşte yeni dolar tahmini
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Daha önce dolar TL düşecek diyen isim tahmin değiştirdi: İşte yeni dolar tahmini

Son dakika haberi: Robin Brooks bir son dakika açıklamasında bulundu ve dolar kuru tahminini değiştirdi. İşte dolar kuru tahmini.

Döviz 3 Mart 2024 0
Daha önce dolar TL düşecek diyen isim tahmin değiştirdi: İşte yeni dolar tahmini

TL seçimden sonra yükselecek diyen isim tahmin değiştirdi: TL'de zayıflık devam edecek.

Goldman Sachs Baş Ekonomisti, IIF eski Baş Ekonomisti Robin Brooks yaptığı son dakika açıklamasında TL'de değer kaybının devam edeceğini söyledi. Brooks, daha önce yaptığı açıklamada TL'nin değer kazanacağını söylemiş, şimdi ise yaptığı açıklamada TL'nin daha fazla zayıflayacaağını söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Brooks, TL'nin gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin para birimleri karşısında değer kaybettiğini söyledi ve TL ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Geçtiğimiz on yılda Türk Lirası, gelişmiş ve gelişmekte olan piyasa para birimleri arasında açık ara en zayıf olanı oldu. Bunun nedeni tamamen, bu ayın sonundaki yerel seçimlere kadar devam eden bir döngü olan, seçimler öncesinde ekonominin tekrarlanan pompalamasından kaynaklanıyor. Lirada daha fazla zayıflık geliyor"

DÖVİZ KURLARI NE KADAR?

Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre güncel döviz kurları şu şekilde:

1 dolar 31 lira 35 kuruş seviyesinde seyrediyor.

1 Euro kuru şu sıralar 34 lira 05 kuruş seviyesinde.

Sterlin fiyatı ise 39.71 TL seviyesinde seyrediyor. 

Sizce dolar kuru ne olur? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak kadın erkek diğer takipçilerimizle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7 yatırım tavsiyesi değildir. Finans7 döviz, emtia, kripto paralar, borsa hakkında herhangi bir yatırım tavsiyesi vermez.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç