Cumhurbaşkanlığı Duyurdu: Devlete Çok Sayıda Memur Alınacak: İşte Kariyer Kapısı Başvuru 2022
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanlığı Duyurdu: Devlete Çok Sayıda Memur Alınacak: İşte Kariyer Kapısı Başvuru 2022

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden son dakika açıklaması yapıldı ve devlete çok sayıda personel alımı yapılacağına yer verildi.

Kariyer Kapısı 6 Ekim 2022 19:09 1
Cumhurbaşkanlığı Duyurdu: Devlete Çok Sayıda Memur Alınacak: İşte Kariyer Kapısı Başvuru 2022

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve kamuya binlerce personel ve işçi personel alımı yapıldığına yer verildi. 

Kamuya personel alımlarında artık ilanlar devlet siteleri üzerinden ,çeşitli sayfalardan yayınlanmaya devam ediyor. İlanlar en çok Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yayınlanıyor. Kariyer kapısı üzerinden yayınlanan ilanlara art arda yenileri eklendi. Eklenen ilanlara baktığımızda birçok kadroda istihdam etmek üzere çok sayıda personel alımı yapıldığına yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu personel alımının başvurusuna dair detaylara yer verdik.

KAMUYA MEMUR ALIMINDA BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Kamuya yapılan personel alımlarına başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,  zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

c) Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

d) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmaması.

İLANLAR

Yayınlanan kamu ilanları ve ilanlara son başvuru tarihi şu şekilde:

BAŞVURU EKRANI

Personel alımlarına başvuru yapacak adayların aşağıdaki linke gitmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki linke tıklayın. Daha sonra açılan ekranda karşınıza kamu ilanları çıkacak. Bu ekranda başvuru yapmak istediğiniz ilanı seçin ve ilana git yazan yere tıklayın. İlan metnine göz attıktan sonra ilanın sağ tarafında bulunan BAŞVUR butonundan söz konusu personel alımı ilanına başvurunuzu yapabileceksiniz.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi yapmak için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Yeni mezunlar nolacak 2-5 yıl tecrübe şart koşuluyor.Böyle olmaz lütfen yeni mezunlarına düşünün