Cumhurbaşkanlığı duyurdu: 31 Mart yerel seçimlerinde görevli memurlara müjde
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanlığı duyurdu: 31 Mart yerel seçimlerinde görevli memurlara müjde

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sandık kurullarında görev alan kamu personeli, 1 Nisan Pazartesi günü idari izinli sayılacak.

Haberler 26 Mart 2024 0
Cumhurbaşkanlığı duyurdu: 31 Mart yerel seçimlerinde görevli memurlara müjde

Son dakika: 31 Mart yerel seçimlerinde görevli memurlara müjde.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Kıratlı yaptupu açıklamada 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sandık kurullarında görev alan kamu personelinin, 1 Nisan Pazartesi günü idari izinli sayılacağını duyurdu.

SEÇİMDE GÖREV ALACAK KAMU PERSONELİNE İDARİ İZİN

Söz konusu kararı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli idareler Genel Seçimleri'nde görev yapacak sandık kurulu başkanları ile bir üyesinin, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un 22. ve 23. maddelerinde belirtilen usul ve esaslara göre kamu görevlileri arasından belirlendiği anımsatılarak, şunları kaydetti:

"Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerinin her birine ait oy pusulaları olduğundan, oyların sayım ve dökümü, tutanakların düzenlenmesi ve diğer işlemler tamamlandıktan sonra belgelerin ve seçim malzemelerinin İlçe Seçim Kurullarına teslim süreci gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Bu nedenle, sandık kurullarında görev alan kamu personelinin, 1 Nisan 2024 Pazartesi günü idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç