Cumhurbaşkanlığı açıkladı: 7500 TL maaş alan emeklileri destekleyici yaklaşım olacak

Cumhurbaşkanlığı açıkladı: 7500 TL maaş alan emeklileri destekleyici yaklaşım olacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı son dakika açıklamasında 7500 TL maaş alan emekliler için yıl sonunu işaret etti.

Emekli Haberleri 24 Eylül 2023 13:50 1
Cumhurbaşkanlığı açıkladı: 7500 TL maaş alan emeklileri destekleyici yaklaşım olacak

7500 TL maaş alan emekliye zam.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı bir programda emekli maaş zammına ilişkin ön emli mesajlar verdi. Yılmaz, tüm zorluklara rağmen emeklilere ellerindne gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi ve sene sonunu işaret etti.

Depreme rağmen EYT'yi çıkardıklarını, asgari ücrete yüksek oranda zamlar yaptıklarını söyleyerek açıklamasını sürdüren Yılmaz, "Ciddi adımlar attık. EYT düzenlemesinden ücret artışlarına, asgari ücret düzenlemesine varıncaya kadar. Hakikaten güçlü sosyal politika izlediğimizi ifade edebilirim. Bu süreçte deprem yaşadık. Depreme rağmen EYT'de diğer politikalarda Türkiye devam etti" dedi.

EMEKLİLERE ENFLASYON ÜSTÜ ZAM

Emeklilere enflasyonun üzerinde maaş zammı yapıldığını, aynı şekilde memur ile asgari ücretlilerin de maaşlarının enflasyon üzerinde artırıldığını söyleyen Yılmaz, "Bir dönemde enflasyon artışın üstüne çıktıysa telafi edici mekanizmalarımız var. 6 ayda bir enflasyon verdiğimiz artışın üzerindeyse telafi ediyoruz. Önümüzdeki dönemde şöyle bir tablo var. Yılbaşından itibaren memurlarda seyyanen artış yapılmıştı. Yılbaşında enflasyon farkı oldukça yüksek olacak. Bu da memur emeklilerine yansıyacak. Geriye işçi ve Bağkur emeklilerimiz kalıyor. Orada da oransal artışlar, enflasyon farkı olacak. Memurunki biraz daha farklı, bu kesimlere dönük dengeleyici bir çalışmayı sürdürüyoruz" dedi.

7500 TL ALAN EMEKLİLERE ZAM

En düşük emekli maaşı alanların maaşlarını bu sene yüzde 114 oranında artırdıklarını söyleyen Yılmaz, en düşük emekli maaşına Nisan ayında en büyük artışı yaptıklarını söyledi ve "Temmuzda bir şey yapılmadı diye söylem oldu bir algı oluştu. Daha fazla imkanlarımızı zorlayarak bütün dünyadaki sıkıntılara rağmen bütün imkanlarımızı zorlayarak emeklilerimize elimizden gelen en iyi desteği vermeye çalışacağız. İnşallah yıl sonuna kadar çalışmayı tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Düşük alanları destekleyici bir yaklaşımımız olaca" dedi.

ZAM YIL SONU

Yılmaz açıklamasında emekli zammı bekleyen milyonlar için sene sonunu işaret etti. Ekm ayında meclisten geçecek emekli düzenlemesi ile ek zam oranının belli olması ve yeni sene geçerli olacağı bekleniyor. Zam oranı belli olduğunda haberdar olmak için aşağıdaki linklerden mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
15000 binde verseniz boş en ucuz kira oldu 15000 acil konut sorunu çözülmeli dahada düşük faizlerle
;