Cumhurbaşkanından Staj Yapacaklara Asgari Ücret Müjdesi (e insan Ulusal Staj Programı Başvuru 2023)
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanından Staj Yapacaklara Asgari Ücret Müjdesi (e insan Ulusal Staj Programı Başvuru 2023)

2022 Staj başvuruları başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında staj başvurularının başladığını söyledi.

Eğitim 18 Ekim 2022 14:39 2
Cumhurbaşkanından Staj Yapacaklara Asgari Ücret Müjdesi (e insan Ulusal Staj Programı Başvuru 2023)

Son dakika: Staj başvuruları başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında staj yapacak öğrencilere müjdeli haber verdi. E-insan Tanıtım Töreni'ne katılan ve burada açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençlerimize müjde vermek istiyorum. Ulusal staj programının 2023 yılı başvurularını bugün itibarıyla açıyoruz." dedi ve asgari ücret müjdesini şu şekilde verdi:

"Yaz stajları için ödediğimiz asgari ücretin yüzde 30'una tekabül eden rakamı, 2023'ten itibaren asgari ücret seviyesine yükseltiyoruz."

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

2023 yılı staj başvuru şartları şu şekilde:

Türkiye, KKTC ve yurt dışında üniversitelerde eğitimine devam eden ve not ortalaması* 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan;

• Örgün eğitim veren lisans programlarının 2., 3. veya 4. sınıf öğrencileri (tıp fakültesi ve öğretmenlik bölümleri hariç),
• Örgün eğitim veren ön lisans programlarının 1. veya 2. sınıf öğrencileri

ve

• Yurt dışındaki üniversitelerde, not ortalaması 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olan yüksek lisans/doktora eğitimine devam eden Türk Vatandaşı veya Mavi Kart sahibi öğrenciler.

*Genel not ortalamaları henüz netleşmemiş olduğu için, başvuru döneminde ön lisans 1. sınıf öğrencilerinden bu şart aranmamaktadır, ancak staj tarihinde not ortalamasının 4 üzerinden en az 2 (diğer sistemlerde dengi) olması beklenmektedir.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Başvurular "https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ulusalstajprogrami" adresi üzerinden yapılıyor. 

Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
87 çıraklık ve stratejik haklarınıda unutmayın reisim
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
stajyerlik yapan öğrencilerin mesleki eğitim ustası çırak değil tecrübe yetiştirmelidir. EYT sorunu çözülmesi önceliği stajyerlik tecrübesine bağlıdır