Cumhurbaşkanından Asgari Ücret, Memur ve Emekli Ocak 2023 Maaş Zammı Müjdesi

Cumhurbaşkanından Asgari Ücret, Memur ve Emekli Ocak 2023 Maaş Zammı Müjdesi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında 2023 Ocak'ta asgari ücret, memur ve emeklilere enflasyonun üzerinde zam olacağını söyledi.

Haberler 23 Tem 2022 17:00 4
Cumhurbaşkanından Asgari Ücret, Memur ve Emekli Ocak 2023 Maaş Zammı Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret zammı açıklaması.

Kayseri'de düzenlenen bir programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada işçilerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada kürsüye geçti ve gündeme ilişkin açıklamada bulundu. 

EN BÜYÜK HEDEFİMİZ İSTİHDAM 

Burada açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayat pahalılığını bildiklerini, bu konuda çalışmalarının olduğunu, samimiyetle çalıştıklarını ve enflasyonun düzeltileceğini söyledi. Yüksek fiyatların bir kısmının küresel sebeplerden , bir kısmının bölgesel sebeplerden bir kısmının ise fırsatçılar nedeniyle olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan en büyük bir diğer başlıklarının istihdam olduğunu söyleyerek, "Önceliğimiz her insanın iş ve aş sahibi olması anlamına gelen istihdam. Bunun için yatırımı, üretimi ve ihracatı teşvik ediyoruz. Daha yılın ilk yarısında ihracatta 126 milyar doları geçtik. Yıol sonunda 300 milyar dolara yakın bir değere ulaşacağız. Turizmde de beklentileri aşıyoruz. Şimdi Antalya ve İstanbul'daki oteller full dolu. Türkiye bir cazibe merkezi haline geldi. İhracat ile birlikte istihdamda da ivme yakaladık. 31 milyon istihdama yaklaştık. Tarımda açıkladığımız yüksek alım fiyatları ile çiftçinin yanında olduk." dedi.

MAAŞ ZAMMI

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında asgari ücret, memur ve emekli maaşına yeni zamma değindi ve "Sabit ücretlilerin refah payı için asgari ücretle memur ve emekli maaşları için enflasyonun üzerinde artış yapıyoruz. Ocak ayında yüzde 50 zam yapmıştık. Gelişmeleri göz önüne alarak memur, emekl ive asgari ücreti yeniden düzenledik.

2022 Temmuz ayından itbaren uygunalancak asgari ücreti 5500 olarak nitelendirdik. Yılbaşında yeniden bu tabloyu değerlendirip zam yapacağız. 2023 senesinde de vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bunun için sabır bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET ZAM TARİHİ

Asgari ücrete zam Aralık ayında gelecek. Aralık ayının son haftasında zam kararı açıklanacak.

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI

Memur ve emekli maaş zammı ise Ocak 2023'ün ilk haftasında belli olacak.

Sizce 2023 Ocak'ta maaşlara yeterli bir zam gelir mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Zam kararı açıklandığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 26 Gün Önce
Asgari ücret bile alamıyorum neyin derdindesiniz iş yok ne parası diyorlar.
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Emekliye Asıl zami yapıp üstüne enflasyon verilmesi lazım yine bişey olmaz insanlarımız değişmediği sürece sadece bizi gudenler değişir
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Zamları durdursunlar yeter almış olduğumuz maaşlar bize yeter
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Ya 20.000 olsa ne olur sen zamanları durdur biz 2500 lirayla geçinirken şuandan 10 kat rahattık şimdi arabayla 5 km gitmenin hesabını yapar olduk