Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Yerel Seçim Açıklaması!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Yerel Seçim Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, dün yapılan yerel seçimlere ilişkin açıklama yaptı. İşte o açıklamalar...

Seçim 1 Nisan 2024 1
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Yerel Seçim Açıklaması!

Cevdet Yılmaz seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Yılmaz, X(Twitter) hesabından yerel seçimler ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Türkiye'nin seçimsiz 4 yıla girdiğini belirterek "Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız." dedi.

"Türkiye, Mahalli İdareler Seçimlerini demokrasisine yaraşır bir biçimde gerçekleştirmiştir. Vatandaşımızın iradesi ile oluşan sonuçların ülkemize, milletimize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Demokrasi ve kalkınmada daha yüksek hedeflere ulaşma yolunda, hayati derecede öneme sahip dört yılı aşan seçimsiz bir döneme girmiş bulunuyoruz.

Pandemi sonrası dünyadaki ekonomik daralmaya, bölgemizdeki savaşlara, tarihimizin en büyük afetinin getirdiği ilave yüklere rağmen,  ülkemiz güçlü yapısını korumaktadır.

Bu dönemde, depremin yaralarını saracak ve şehirlerimizi geleceğe çok daha dirençli bir şekilde hazırlayacağız.

Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz.

Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız. 

Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız. 

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız. 

Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır."

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 14 Gün Önce
Akp yerinde Olsam Hiç birşey yapmap nankörlere ne yapsan boş Bi emekli Mahaşı için devleti sattılar