Cumhurbaşkanı imzaladı: Bir mahkum hakkında af kararı verildi

Cumhurbaşkanı imzaladı: Bir mahkum hakkında af kararı verildi

Resmi Gazete'de yayınlanan karar ile bir mahkum hakkında af kararı çıktı. İşte kararın gerekçesi ve tam metni.

Resmi Gazete Haberleri 6 Eylül 2023 08:18 1
Cumhurbaşkanı imzaladı: Bir mahkum hakkında af kararı verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 1 mahkuma af çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürekli hastalık hali bulunan Hayrettin Gül hakkında Anaysa 104 üncü madde hakkını kullandı ve o isim hakkında, Adli Tıp Kurulu raporu doğrultusunda af kararı verdi.

İşte Resmi Gazete'de yayınlanan af kararının tam metni:

"Ankara 1 nolu devlet güvenlik mahkemesinin 16 Haziran tarihli kararında Anayasal düzeni zorla bozmaya kalkışmak suçundna idam cewzasına çarptırılan, anılan mahkemenin ek kararı ile Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun 1 inci maddesinin A fıkrtası uyarınca cezası müğebbet cezasına dönüştürülan Akara (kapatılan) 11 inci ağır ceza mahkemesinin 22 Mayıs 2005 tarihli kararı ile ölüm cezalarının kaldırıolması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanunun 1 inci ve 2 nci maddeleri ile geçici 11 inci maddesi gereğince cezası ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası olarak düzeltilen Sivas 5 inci Asliye Ceza Mahkemesinin 27 Kasım 2018 tarihli kararı ile hakaret suçundan 10 ay hapis ve yine Sivas 2 nci Asliye Ceza Mahkemesinin 12 Şubat 2019 tarihli kararı ile hakaret suçundan 10 ay hapis cezaları ile cezalandırışmasına hükmedilen ve bu cezaların Ankara 11 inci Ağır Ceza Mahkemesinin 26 MArt 2019 tarihli kararı ile içtimaına karar verilen, Sivas ili, Merkez İlçesi, Köklüce Mahallesi/Köyü nüfusuna kayıtlı MAhmut ve MEvlude'den olma 15 Nisan 1948 doğumlu Hayrettin Gül'ün kalan cezası, Adalet Bakanlığının 21 Haziran 2023 tarihli kararında adı geçen sürekli hastalık hali kapsamında bulunduğunu belirten Adli Tıpo Kurumu 3 üncü Adli Tıp İhtrisas Kurulunun 31 Mayıs 2023 tarihli raporu sebebiyle Türkiye Cumhuriyet iAnayasasının 104 üncü maddesinin on altıncı fıkrası gerğeince kaldırılmıştır"

YENİ YARGI PAKETİ GELİYOR: AF OLACAK MI?

Adalet Bakanı Yılmaz TTunç, yeni yasama döneminde adalet alanında yine reformların olacağını söyledi. Bu kapsamda yeni yargı paketlerinin geleceği bekleniyor. Mahkumlar ve mahkum yakınları ise Cumhuriyet'in 100. yılında af beklentisi içinde. Sizce yargı paketinde af olmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Af açıklamalarından haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 24 Gün Önce
AF gelmeli