Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı Atama Kararları Resmi Gazete'de
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı Atama Kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile bazı bakanlıklarla kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haberler 10 Tem 2021 09:45 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzaladığı Atama Kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile bazı bakanlıklarla kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Adalet Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Ahmet Yılmaz, Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Selami Bilgin atandı.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Yeni Atamalar


 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişlerine, İş Müfettiş Yardımcıları Ebru Şen, Gül Demir, İsa Adalet Önal, Nurhan Arık Aşci, Sami Sayın ve Serhat Taşdelen atandı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Mustafa Özderyol görevden alınırken, SGK Başkanlığı 1'nci Hukuk Müşavirliğine Ayfer Özdemir Tefon, SGK Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdür Yardımcılığına ise Zeki Özdemir atandı.


 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Emir Oral Bülbüloğlu atandı.
 • Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine Erkan Özoral ve Tanju Bilgiç atandı.
 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığına Abdullah Buğrahan Karaveli atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığında Yapılan Atamalar


 • Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcılığına, Elif Uzun Sümercan atandı. Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci görevden alınırken, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Hakan Doğanay, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ise Candemir Zorluoğlu, Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Sabri Ceylan atandı.
 • Milli Eğitim Bakanlığı Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Abdullah Kodek atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Yapılan Atamalar


 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne Fatih Turan, Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcılığına Hülya Öztoprak Yılmaz, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet İmamoğlu atandı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Bölge Müdürlüklerine Atama


 • Tarım ve Orman Bakanlığı 2'nci Bölge Müdürlüğüne Adil Şencan, 3'üncü Bölge Müdürlüğüne Hacı Ahmet Çiçek, 8'inci Bölge Müdürlüğüne Gültekin Aksan, 10'uncu Bölge Müdürlüğüne Orhan Çatalçam, 11'inci Bölge Müdürlüğüne Halim Özdemir, 15'inci Bölge Müdürlüğüne Ahmet Çörtük atanırken; Tarım ve Orman Bakanlığı Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin görevden alındı. 
 • Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Hikmet Ayar ve Zeki Karaoğlu atandı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında Yeni Atamalar


 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdem Direkler görevden alınarak yerine Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Burak Aykan atandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına Enver Mamur, Denizcilik Genel Müdür Yardımcılığına Yılmaz Taşcı ve Mustafa Çankaya, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdür Yardımcılığına Feriha Mert, Haydar Ufuk Kale ve Murat Korçak atandı. 
 • Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine İsmail Çağlar atandı. 
 • Prof. Dr. Çavlan Çiftçi, Demiroğlu Bilim Üniversitesine Rektör olarak atandı. 
 • Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Kerim Taşkıran atandı. 
 • Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Fatih Öztürk atandı. 
 • Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uygun görevden alındı.
 • Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Ferruh Akalın atandı. 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç