Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezgin Tanrıkulu'na Sert Sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezgin Tanrıkulu'na Sert Sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün külliyede gerçekleştirdiği açıklamalarda CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu hedef aldı! İşte o açıklamalar...

Siyaset 14 Eylül 2023 15:48 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezgin Tanrıkulu'na Sert Sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde '108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'nde konuştu. Erdoğan, Sezgin Tanrıkulu'nun "TSK'nin yaptığı her şey eleştiriden azade değil, TSK değil mi 12 Eylül'de faşist darbeyi yapan, bu ordu değil mi 15 Temmuz'da darbe girişimi yapan" sözlerine tepki göstererek, "Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi, bunlara gereken dersi devlet ve yargı olarak bizim verme mükellefiyetimiz var" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan '108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'ne katıldı. Mezun olan kaymakamları tebrik ederek konuşmasına başlayan Erdoğan'ın gündeminde CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun "TSK'nin yaptığı her şey eleştiriden azade değil, bizle milletvekiliyiz bunları sorgularız. TSK değil mi 12 Eylül'de faşist darbeyi yapan, bu ordu değil mi 15 Temmuz'da darbe girişimi yapan" sözleri vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK'ya yönelik sözlere sert tepki vererek, "Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi benim kahraman mehmetçiğime nasıl hakaret ediyor. Bunlara gereken dersi devlet ve yargı olarak bizim verme mükellefiyetimiz var" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'nde 12'si kadın 98'i erkek olan kaymakamımızın mezuniyetini tebrik ediyorum.

Yabancı dil eğitimi dahil 3 yıldan fazla süren eğitiminiz devletimizin kaymakamlığa verilen önemini göstermektedir. Aldığınız eğitimlerle kaymakamlığın kutsallığını görmüş oluyorsunuz.

'KAYMAKAMIN MESAİSİ OLMAZ, BEN ÖYLE ÇALIŞIYORUM'
Birazdan çekilecek kuralarla hayalini kurduğunuz görev yerlerine gideceksiniz. Başarılarınızla ailenizi gururlandırdınız bundan sonraki başarılarınızda devletimizi gururlandıracaksınız.

Şunu lütfen aklınızdan çıkarmayın. Unvanlarımız ayrı olsa da hepimiz aziz milletimizin hizmetkarıyız.

Her birimiz 85 milyonumuza hizmet etmekle mükellefiz. Kaymakamlarımız kişisel kabiliyetleri ve gayretleriyle bu hizmeti sunacaktır. Kaymakamın mesaisi gecesi gündüzü tatili hafta sonu olmaz. Sabah 9'da kapısını açıp akşam 5'te kapatandan kaymakam olmaz.

Sizden 7/24 motivasyonla çalışmanızı bekliyorum. Ben cumhurbaşkanı olarak öyle çalışıyorum. Gece 1-2 belki eve gidiş saatim aksi takdirde bu iş yürümez. Başka türlü ne milletle bağ kurabilirsiniz ne özlem minnetle anılırsınız. At ölür meydan kalır yiğit ölür şan kalır.

Adınız her kesimden halkın kalbinde efsane kaymakam olarak kalsın. Halktan kopuk bir yönetici profilini biz reddediyoruz.

Cumhurbaşkanı Külliyesi nasıl halkın eviyse hükümet konağı da öyle olmalıdır. Zorluklara aldırmayacak projelerinizi gerçekleştirmeye odaklanacaksınız. Engelleri aşmaya çalışacaksınız.

'MİLLETVEKİLİ AMA TERÖRİST MÜSVEDDESİ'
108. dönem kaymakam adayı olarak ülkemizin tarihi açısından anlamlı yılda göreve başlıyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılındayız maziden atiye kurduğumuz köprüyü daha da güçlendireceğiz.

Allah'ın izniyle Türkiye Yüzyılı'nın inşasına kimse set vuramayacaktır. Ancak ülkemizin bu kararlılığının birilerinin uykusunu kaçırdığı anlaşılıyor.

Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi benim kahraman mehmetçiğime nasıl hakaret ediyor. Bunlara gereken dersi devlet ve yargı olarak bizim verme mükellefiyetimiz var.

'NE KAÇAK GÖÇMENE MÜSAADE EDERİZ, NE DE FİTNE TACİRLERİNE'
Sosyal medyada örgütlenen üç-beş şarlatanın milletimizi birbirine düşürerek ülkemizi yangın yerine çevirme çabalarını başlarına çalacağız.

Hudutlarımızın güvenliğini ve ülke içindeki kontrolleri etkinleştirerek, yasa dışı göçle ilgili sorunları da çözeceğiz.

Burada çizgimiz ve duruşumuz bellidir. Çizgimiz ve duruşumuz belli, ne kaçak göçmene müsaade ederiz, ne de fitne tacirlerine izin veririz.

İnsanlarımızı birbirine düşürmeye çalışan bu düşüncelere karşı dikkatli olmanız gerektiğini belirtmek isterim."

 

Yorumlar (0)

Seç