Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara yüksek maaş zammı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara yüksek maaş zammı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında memurlara yüksek maaş zammı mesajı verdi.

Çalışma Hayatı 10 Kasım 2023 6
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memurlara yüksek maaş zammı mesajı

Son dakika: Erdoğan'dan maaş zammı açıklaması.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı açıklamada refahı düşenlerin refahlarını telafi edeceklerini söyledi ve özellikle orta gelirli kesimlere seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora ve sosyal desteklerde, her alanda oldukça iyi seviyedeyiz.

PKK'sından FETÖ'süne, tüm terör örgütlerini yurt içinde faaliyet yapamaz hale getirdik. Geleceği parlak yapıların kuruluşuna ve etkinliğinin artmasına ön ayak olduk. İslam İş Birliği Teşkilatı'nın kuruluş gayeti olan Kudüs'ün savunması için faaliyet aldık" dedi.

AB üyeliğinde çıkan sorunlar ile ilgili konuşan Erdoğan, "AB'ye giremememizin nedeni, birlik içindeki bazı ülkelerin Türkiye'ye karşı aleni düşmanlığıdır. Umudunu yitiren AB, Türkiye'nin kapısını çok çalacak. BM kürsüsünden küresel yönetimin ve güvenliğin reforma tabi tutulması gerektiğini aktardık. Bu çağrımız daha çok ses getiriyor" dedi.

"EKONOMİDE BÜYÜK BAŞARILARIMIZ VAR AMA..."

Ekonomide büyük başarıların küresel krizin gölgesinde kaldığını söyleyen Cumhurbaşkanı, "Ekonomide elde ettiğimiz büyük başarılar, küresel ekonomideki olumsuzluklar nedeniyle gölgeleniyor. İnşallah bu olumsuzları gelecek seneden itibaren kademe kademe ortadan kaldıracağız. Ülkemizi büyütmeye devam edeceğiz" dedi.

MEMURLARA MAAŞ ZAMMI

Memurlar olarak bilinen orta gelirli kesimin maaş zamları ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığını çözmekte kararlıyız. Bu süreçte refahı aşınanlar ve orta gelirli kesimin payını telafi etmek de boynumuzun borcudur. Çalışan üreten kazanan Türkyie tablosuunn önüne geçmek için kurulan tezgahlar, oynanan oyunlar daha berrak şekilde ortaya çıkıyıor" dedi ve yüksek maaş zammı mesajı verdi.

YÜZDE 50 ZAM BEKLENİYOR

Şimdiye kadar açıklanan enflasyon rakamlarına göre hesaplama yapıldığında memurlara yüzde 50 civarında bir maaş zammı bekleniyor. Sizce maaş zammı ne kadar olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Memur zammı 3 Ocak'ta açıklanacak enflasyon rakamları ile birlikte belli olacak. Enflasyon açıklandığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (6)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 24 Gün Önce
yazık emekliye yazık işciye hep memur nereye kadar böyle zam maaşlara zam yapılmadan her seye zam geliyo.Maaslara zam yapmak cözüm degil dengeyi kurmak çözüm
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Özel sektör ne olacak peki
Ziyaretçi 25 Gün Önce
En az %75 gelmeli
Ziyaretçi 25 Gün Önce
neden hep memurlar asgari ücretli emekli sürünüyor kiralar aldı başını gidiyo yeter
Ziyaretçi 25 Gün Önce
SGK emeklileri açlıktan oluyo once onlara zam yapın memura yüklü miktarda zaten yapıldı
;