Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur ve emekliye zam açıklaması: Umutlandıran açıklama geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur ve emekliye zam açıklaması: Umutlandıran açıklama geldi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada memur ve emeklilere zamda umutlandıran mesaj verdi.

Çalışma Hayatı 14 Ağu 2023 11:15 5
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur ve emekliye zam açıklaması: Umutlandıran açıklama geldi

Son dakika: Erdoğan'dan memur ve emeklilere zam açıklaması.

AK Parti'nin ülkeye hizmet için yola çıkışının 22'nci yıl dönümündeyiz. Bu yolculukta her seçimden 1. çıkarak bugüne geldik. Partimizin hangi kademesinde olursa olsun bu kutlu dava için emek veren her bir kardeşime teşekkür ediyorum. Yine ilk günden bugüne sandıkta verdiği hizmet ile AK Parti'nin yanında olan vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Seçim sürecinin siyasi tarihimizde ayrı bir yeri olacağına inanıyorum. Seçim sonucunu mertçe kabullenmek üzere herkese hakaret yağdırmakta, depremzedelere eziyet edenleri milletimin irfanına sunuyoruz.

Bize düşen görev, milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek, diğer yandan 2024 seçimlerine hazırlanmak için gece gündüz çalışmaktır. 22 yıllık tarihin iktidarda geçen 21 yılda önemli hizmetlere imza atmış refahını arttırmadık bir fert bıreakmadık. Küresel krizlerin ülkemize etkilerinden kaynaklanan hayat pahalılığının son dönemde milletmi,izi bunalttığının farkındayız. Bu sıkıntıyı da hal koyacağız.

Refah kaybı yaşayan her insanımızın hayat seviyesini eskisinin de üzerine çıkarmak boynumuzun borcudur.

Deprem 104 milyar dolarlık yük getirdi. Bu ağır yükün altından kalkarken kimsenin beklentilerini ihmal etmeyeceğiz."

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI

Bugün kamunun memur ve memur emeklisine zam teklifi belli olacak. Erdoğan'ın zam teklifi öncesi yaptığı bu açıklama, memurları umutlandırdı. 

 SSK ve Bağkur emeklilerinin zammı ise Ekim ayında belli olacak. Zam belli olduğunda haberdar olmak için finans7.com mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com |Ankara

Yorumlar (5)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
418 milyarı hortumlayanlar deprem yükünü üstlensin halka niye 522 milyar doları yukluyorlar 418 milyar dolardan depreme 104 milyar dolar harcansa geri kalan 300 milyar dolar her vatandasa dagitilsa 3200 dolar 5 kişilik haneye 16 bin dolar 400 bin dolar girer ne hortum ya 418 milyar dolar Kılıçdaroğlu deyince dile kolay geliyor kişi başı 60-70 bin TL Türk halki fakirlesti bu para halka verilseydi ekonomin canlılığı ortadaydı bop başkanı ekonomiyi çökertti
Ziyaretçi 10 Ay Önce
hazineden hortumlanan para 10 ildeki deprem den daha fazla maliyetli Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hazineden çalınan 418 milyar doları getireceğim ve bu milletin cebine koyacağım. 'Parayı nasıl alacaksın' diyorlar. Son kuruşuna kadar, alacak ve getireceğiz. Fizan'a götürseler bulacağım. Çalanın yanına bırakmayacağız” dedi.
Ziyaretçi 10 Ay Önce
o tren geçti reis
Ziyaretçi 10 Ay Önce
zam derken yeni bir zam mı yapılacak yoksa yılbaşında yapılacak olan zamdan mı bahsediliyor
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Reisi çok seviyorum Enekliler için çok geç olmadan memura verdiği zamın aynısını vermeli emekliler kırgın geç kalınmadan