Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaş zammı açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaş zammı açıklaması

ATO Congresium'da AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli maaşları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haberler 24 Ocak 2024 14:10 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaş zammı açıklaması

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli zammı açıklaması.

ATO Congresium'da AK Parti Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli maaşları ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarının artış oranını memur emeklilerimizle aynı seviyeye yükseltme kararı aldık. Meclisimizin de onayını aldıktan sonra SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarında Ocak 2024 itibarıyla 6 aylık artış oranını yüzde 49,25 olarak uygulayacağız. Devletimizin imkanları arttıkça bundan, ömrünü ülkemize ve milletimize hizmete adamış emeklilerimizin de istifade etmesini sağlayacağız." dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Emeklilerimizi seçimden seçime hatırlayan istismarcı muhalefet başta olmak üzere kimsenin aramızı bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Akla ziyan dedikodularla ekonomide binbir güçlükle temin ettiğimiz güven ve istikrar iklimini bozacak kampanyalar başlatıyorlar."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete seslenerek şunları kaydetti:

"Ey muhalefet, ne yaparsanız yapın uzaya füzeler gitmeye devam edecek, uçak gemilerimizin inşası devam edecek, denizlere fırkateynlerimiz sürekli inecek. Dedikodular üzerinden bir bardak suda fırtına koparmaya çalışan fitne tüccarlarını kesinlikle umursamıyoruz."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç