Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bartın Açıklaması: 'Bazıları Dalga Geçebilir Ama Biz Kadere İnanan İnsanlarız'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bartın Açıklaması: 'Bazıları Dalga Geçebilir Ama Biz Kadere İnanan İnsanlarız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Bartın'da yaşanan olayla ilgili son dakika açıklamaları geldi.

Haberler 15 Ekim 2022 15:48 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bartın Açıklaması: 'Bazıları Dalga Geçebilir Ama Biz Kadere İnanan İnsanlarız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bartın açıklaması: Bazıları dalga geçecek ama Bir Kader planına inanmış insanlarız.

Bartın Amasra'da meydana gelen maden patlaması sonrası bölgeye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada basın mensupları ile bir araya geldi ve bölgede son durumu açıkladı.

CAN KAYBI 41 OLDU

Kahreden bilgi paylaşıldı ve böglede can kaybının 41'e yükseldiğine yer verildi.

"BAZILARI DALGA GEÇEBİLİR AMA..."

Burada basın mensuplarına bilgilendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amasra Kömür İşletmeleri bizim en ileri imkanlara sahip olan ocak olmasına rağmen, birileri bununla tabii dalgasını geçebilir ama biz kader planına inanmış insanlarız. Kader planına inandığımız için bunun ne dünü ne bugünü ne de yarını olmayacaktır. Bunlar her zaman olacaktır, bunları da bilmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Dün akşam saatlerinde meydana gelen grizu patlaması sebebiyle fevkalade üzgünüz. Ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralı olarak kurtulanlara acil şifalar diliyorum. Bir yandan arama kurtarma yürütülürken bir yandan da yaralı işçilerimiz çeşitli illerimizdeki sağlık kuruluşlarımıza nakledilmiştir. Bugünkü Diyarbakır programımızı iptal ederek Amasra'ya gelip çalışmaları yerinde görme kararı aldık. Bu patlamanın nasıl yaşandığı, varsa sorumluları idari ve adli soruşturma ile ortaya çıkarılacaktır. Bunlara zaten başlanmıştır. Şu anki önceliğimiz yer altındaki işçilerimize ulaşmaktı, en son 41. işçimize ulaştık. O da rahmetli olmuş ve 40 olarak daha önce ilan edilmiş olan merhumlarımızın sayısı 41 oldu."

"Gerek Bakanım gerek sendika başkanım, bu alandaki sendika kolundaki arkadaşlarımız, son bir ay içerisinde, ocağa indiler, orada yerinde tetkikleri yaptılar. Şu anda bizim mevcut ocaklarımızın içinde Amasra Kömür İşletmeleri bizim en ileri imkanlara sahip olan ocak olmasına rağmen, birileri bununla tabii dalgasını geçebilir ama biz kader planına inanmış insanlarız. Kader planına inandığımız için bunun ne dünü ne bugünü ne de yarını olmayacaktır. Bunlar her zaman olacaktır, bunları da bilmemiz lazım. Maden kazalarını inşallah tarihe gömmek için elimizden gelen gayreti göstermenin içindeyiz.

BİR KARAR ALDIK

Bir karar daha aldık, 500+500 olmak üzere devlet, ilgili bakanlığımız, bunun yanında sendikamız 200, Çalışma Bakanlığımız 100, Aile Bakanlığımız da 50 bin olmak üzere, ilk etapta ailelere bu desteği vermiş olacağız. Hemen desteği kabine toplantımızda belirleyip onun da adımlarını atacağız."

FİNANS7.COM  | ANKARA

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç