Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama: İşte KYK Kredi Borçları Faizlerinin Silineceği Tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama: İşte KYK Kredi Borçları Faizlerinin Silineceği Tarih

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK kredi faizlerinin silinmesi konusuna değindi.

Haberler 25 Tem 2022 22:34 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama: İşte KYK Kredi Borçları Faizlerinin Silineceği Tarih

KYK faizlerinin silinmesi hakkında son dakika açıklaması.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK kredi faizleri hakkında son dakika açıklaması geldi. TRT Haber canlı yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK faizlerinin silinmesi ve sabit ücretlilerin maaşları konusuna değindi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sabit gelirlilerin yeni zamları ile ilgili, "Bu konularda Vedat Bey çalışmaları yürütüyor. Takvim var. Bu takvim kapsamında çalışmalar devam ediyor. Ek gösterge konusu daha önce gündemde olan bir konuydu. Onu köklü şekilde hallettik." dedi.

KYK borçları konusuna da değinen Cumhurbaşkanı, "Biz göreve geldiğimizde üniversite öğrencilerinin aldığı burs neydi. 45 liracık. Bit de üniversite öğrencilerinden ne alınıyordu harç. Harcı Bay Kemal söyledi de mi kaldırdık. Yanındaki mi söyledi de biz mi kaldırdık. 45 lira olan burs 850 liraya gelecek. Kredi noktasında ise bunun anında ödeyeceksin diye bir şey yok. MEzun olduktan sonra 2 yıl içinde bir iş bulduktan sonra ,sigortalı bir iş. Bazıları kamu diyor. Hayır sigortalı işe gireceksin. Bunu 2 yıl içerisinde ödeyeceksin. 

Bunda faiz var mı? Hayır yok. Başbakanlığım döneminde söylediğim bir şey. Ne faiz ne enflasyon. Sadece ana para. Biz öğrencilerimizi kesinlikle muhalefetin bu saçma sapan yaklaşımlarına ezdirmeyiz."

KYK FAİZLERİ NE ZAMAN SİLİNECEK?

KYK kredi faizleri düzenlemesi Ekim ayında meclise gelecek. Ekim'de meclise geldikten sonra düzenleme yasalaşacak ve kredi borçları üzerindeki faizler bunun ardından silinecek. 

Daha sonra ödemeler buna göre yapılandırılacak ve öğrencilerin ödemeleri bu şekilde yapması istenecek. 

ŞİMDİ FAİZLİ GÖRÜNÜYOR

KYK borçları e devlet kapısında şimfi ÜFE farkı ekli şekilde görüüyor. Faiz olarak adlandırılan bu fark Ekim ayında KYK borçlarından silinecek.

Düzenleme meclise geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç