Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Emeklilere 7 destek açıklandı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Emeklilere 7 destek açıklandı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile emeklilere 7 düzenleme için çalışmalar başladı.

Emekli Haberleri 8 Mart 2024 9
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Emeklilere 7 destek açıklandı

Emeklilere gelecek 7 destek açıklandı.

Emekliler yılı kapsamında vatandaşlara desteklerin devam edeceği açıklandı. Gelen son dakika açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilere 7 yeni destek için talimat verdiği öğrenildi.

Sabah Gazetesi'nde yayınlanan habere baktığımızda verilen talimat doğrultusunda emekliler için gelecek 7 yenmi destek şu şekilde olacak:

1. Belediyelerin imkanlarında ve hizmetlerinde indirim:

Belediyelerle yapılacak anlaşmalar sonrası emekliler için su faturalarında indirim, toplu tşaımadan ücretsiz ya da indirimli faydalanma gibi imkanlar gelecek.

2. Enerji desteği gelecek:

Düşük maaş alan emeklilere devlet tarafından elektrik ve doğalgaz faturası desteği verilecek. Emekli vatandaşlara, bunu beyan etmeleri durumunda daha az fatura gelecek.

3. Bilet desteği:

Üçüncü destek ise bilet desteği olarak açıklandı. Toplu taşımada indirimli faydalanacak emekliler, şehirlerarası otobüs ve uçak ile tren biletlerinden indirimli faydalanabilecek.

4. Barınma desteği:

Kiraların yüksek olduğu büyükşehirlerde düşük maaş alan emeklilerden başlayarak bütün emeklilere belli oranda kira desteği verilecek. Destek miktarı illere ve kira durumuna göre değişecek.

5. Kredi desteği:

Acil nakde ihtiyacı olan, ihtiyacını gidermek isteyen vatandaşlar için bankalar ile protokol imzalanacak ve düşük faiz imkanı ile vatandaşların dosya masrafı ödemeden kredi çekmeleri sağlanacak.

6. Tatil:

Maaşı düşük olduğu için tatil yapmayı aklındna dahi geçiremeyen emeklilere kamu kurumlarının tesislerinde tatil yapmaları sağlanacak. Turizm şirketleri ile protokoller imzalanacak ve emeklilere indirimli tatil verilecek.

7. Refah payı ve maaş düzenlemesi:

Emeklilere Temmuz ayında maaş düzenlemesi de gelecek. AK Partili Akbaşoğlu yaptığı açıklamada seçim sonrası emeklilerin maaşları için yeni düzenleme geleceğini söyledi.

Yorumlar (9)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
sen git elin suriyelisine 40 milyar dolar harca somaliye milyar dolar harca yıllarca prim yatıran insanını süründür desteklerle avut
Ziyaretçi 3 Ay Önce
bır Akp lı olarak secımden önce emeklıye zam verilmezse hıc oy kıllanmam
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Bunlar ne yapacaginida sasirdi birseyi onceden yaparsinki millet oy versin yapilmadigi icin oy vermiyor hic kimse . bunlar bide ulke yonettigini saniyor daha hesap yapmayi bilmiyolar
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Seçimden önce yapın bence seçimden sonra geç olur .
Ziyaretçi 3 Ay Önce
emekli bunu unutmaz sandıkta cevabınızı alacaksınız !