Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak: Kabine toplanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak: Kabine toplanıyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı 5 Eylül tarihinde yapılacak. Kabine sonrası Erdoğan'dan açıklama gelecek.

Haberler 4 Eylül 2023 13:37 7
Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak: Kabine toplanıyor

Kabine toplanıyor: Gündemde müjdeler var!

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı için açıklama geldi. Gelen son dakika açıklamasında bugün düzenlenecek Soçi Zirvesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurda döneceği ve kabine toplantısına başkanlık edeceği bildirildi.

Soçi Zirvesi'ne katılacak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada Rusya Devlet Başkaı Putin ile bir araya geldi. Tüm dünyanın merakla takip ettiği görüşmeden çıkacak kararlar, kabine toplantısında görüşülecek.

5 Eylül Salı günü düzenlenecek kabine toplantısında ana gündem maddesi ekonomi olacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın koordinessinde hazırlanan orta vadeli program, kabinede gündeme gelecek ve ekonominin 3 yıllık yol haritası bu şekilde belirlenecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kabinede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu konuda sunum yapacağı öğrenildi. Söz konusu sunumda 2024 ve 2026 dönemine ilişkin enflasyon istihdam ve büyüme ile birlikte ihracat cari açık gibi temel makro göstergeler gibi hedefler belirlenecek.

FAHİŞ FİYATLAR

Beştepe'de düzenlenecek kabine toplantısında artan enflasyon rakamları ve fahiş fiyatlarla mücadele konuları da kabinede ele alınacak. Bu konuda atılacak adımlar masaya yatırılacak. 

GENÇLERE MÜJDE

AK Parti'nin seçim öncesi açıkladığı beyannamesinde yer alan gençlere ilk elektronik eşya alımında vergiden muaf tutulması konusu da gündeme gelecek. Toplantıdan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

Saat 15.30'da başlaması beklenen toplantının 19.30 civarında sona ermesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın millete sesleniş konuşması yapacağı öğrenildi. Açıklamadan haberdar olmak için aşağıdaki linklerden mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (7)

Seç


Ziyaretçi 19 Gün Önce
artık inancım kalmadı RTE ye ne müjdesi yirmi yıl oldu herşeyi yalan oldu
Ziyaretçi 19 Gün Önce
inşallah bu evlilik kredisi geriye dönük olurda rahatlarız dünya kadar borca girdik bizede vurur
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Yine taşeron yalan oldu dimi ses yok yine bizlerden milleti salak yerine koydunuz helal
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Typ dokuz ay kuralı kaldırılsın süresiz calışalım ne olur
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Genel af istiyoruz