Cumhurbaşkanı Erdoğan, ehliyet affının ne zaman çıkacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ehliyet affının ne zaman çıkacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son açıklamada ehliyet affının ne zaman meclise geleceğini söyledi.

Haberler 1 Mart 2023 14:45 8
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ehliyet affının ne zaman çıkacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ehliyet affı açıklaması.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında ehliyet affı ve yapılandırma konun teklifine değindi ve düzenlemenin kısa sürede meclise geleceğini söyledi. Yapılandırma kanun teklifinin EYT'den sonra meclis gündemine geleceğini söyleyen Erdoğan, bu kapsamda borçların silineceği ve bazı ceza puanlarının kaldırılacağını söyledi.

Bugün grup toplantısında açıklama yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ehliyet affı düzenlemesinin kısa sürede meclise geleceğini söyledi. Erdoğan açıklamasında, "Yapılandırma Kanun teklifi de gündeme geliyor. Adli ve idari para cezalarının yanı sıra 2 bin liranın altındaki vergi borçlarının silinmesi, KYK borçlarını, ehliyetlerdeki bazı ceza puanlarının kaldırılmasını içeriyor. Ayrıca vatandaşlarımızın ekonomik yüklerini kaldıracak düzenlemeler getiriyoruz. BOTAŞ sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza indirime gidecek. Yüzde 20'lik indirimin serbest piyasadaki fiyata yansımasını bekliyoruz. İnşallah Karadeniz gazını, milli sistemimize vermeye başlayınca çok daha rahat edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan bu açıklamasında kısa sürede ehliyet affı düzenlemesinin meclisten geçeceğini söyledi. Mart ayının ikinci haftasında ehliyet affının yürürlüğe girmesi bekleniyor.

AF KAPSAMI

Ocak ayının sonunda düzenlenen kabine toplantısından sonra konuşan Erdoğan, "Sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralamalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz" demişti.

KAPSAM GENİŞLEYECEK Mİ?

Ehliyet affı ile ilgili gelen açıklamaya baktığımızda herhangi bir değişiklik olmayacağı görülüyor. Sizce kapsam genişlemeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Ehliyet affı geldiğinde haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (8)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
Af geliyorsa genel olarak gelmesini bekliyoruz puan yada alkol ayırmaksızın
Ziyaretçi 17 Gün Önce
ceza puani dolan suc islemimis oluyor yani bize niye af yok alkolden aldieanlar yani bence icerigi genisletilsin alkolede gelsin yok 14 mayista kendi kaybeder reis
Ziyaretçi 31 Gün Önce
hadi inşallah bunlar olur diye ümit ediyorum
Ziyaretçi 32 Gün Önce
alköldende af bekliyoruz
Ziyaretçi 32 Gün Önce
Hakmı bu Allah aşkına,ceza puanı yiyende kuralları ihlal etmiştir,alkollü araç kullanan da kuralları ihlal etmiştir,arada bir fark yok sonuçta kurallar ihlal edilmişmi edilmiş,birine ver birine verme olmaz ki,ben alkolden ehliyetimi aldırdım,südge dersi görmek için südgeye kayıt oldum 8 ay sonra ya bana gün verdi,Buda haksızlık değilmi,ama birdaha alkollü araç kullanırmıyım aslaa ne alkol alırım nede araç kullanırım çünkü ders oldu bana bu,şartları ağırlaştırmak lazım herkesin de ihliyetini 1 defaya mahsus olmak kaydı ile,af yasası çıkartarak affetmeli,alkolden yakalanan ölümlü kazaya sebebiyet verenlere de direk cezaevi dersi verilmeli….herkese AF gelsin