Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Hastanelere 35 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Hastanelere 35 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Şehir Hastanesi açılış töreninde konuşuyor! İşte açıklamalar...

Sağlık 27 Ocak 2024 20:42 13
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Hastanelere 35 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

İzmir şehir hastanesi açılış töreninde açıklamlar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan; 35 bin sağlık personelinin alınacağını açıkladı! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'ne katıldı.

Erdoğan'ın şu sıralar burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Şehir hastanemiz birimleri ile gerçekten güzel İzmir'imize yakışır bir eser oldu. Laf değil, icraat... Bu dev hastanenin altyapısı itibarıyla yollarıyla alakalı tabii acaba yollarını kim yaptı, diye de sorarsınız değil mi? Büyükşehir Belediyesi'nin yapması lazım. Büyükşehir Belediyesi yollarını yaptı mı? Hayır. Sağ olsun Ulaştırma Bakanlığımız devreye girdi, ilk etabı hallettik ama yetmez. Yollarla alakalı 2. etabı da yine Ulaştırma Bakanlığımız en güzel şekliyle yapacak."

"HİZMET SİYASETİMİZİN ÖNEMLİ BİR NİŞANESİDİR"
4 kilometre uzunluğundaki bağlantı yolunu ve kavşağını da bugün hizmete açıyoruz. İzmir Şehir Hastanesi dünyanın en büyük, en yüksek kapasiteli, en modern sağlık komplekslerinden biridir. Bu muhteşem yatırım bizim eser ve hizmet siyasetimizin önemli bir nişanesidir.

"ALTYAPI SORUNLARINI ORTADAN KALDIRACAĞIZ"
Şimdi seçimlere gidiyoruz. Bu seçimlerle birlikte ben inanıyorum ki güzel İzmir'imizin güzel insanları burada Hamza Dağ kardeşimizi büyükşehrin başına getirecek ve böylece artık altyapı noktasında da İzmir'imizin çileleri sona erecek. Bundan sonra gerek merkezi yönetim olarak gerekse büyükşehir belediyemiz olarak el ele verecek ve tüm altyapı sorunlarını ortadan kaldıracağız. 

SAĞLIK PERSONELİ ALINACAĞINI İLAN ETTİ
2002'de hükümete gelirken milletimize bir söz vermiştik. Demiştik ki, ülkemizi eğitim, sağlık, adalet, güvenlik üzerinde yükselteceğiz. Daha sonra buna ulaşımdan enerjiye, spordan sosyal desteklere pek çok başlık ekleyeceğiz. Bugün geriye dönüp bakınca sözleri yerine getirmiş olmanın bahtiyarlığı içindeyiz. Önümüzdeki ay 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz. 2.5 milyon kişiye evde sağlık hizmeti vererek hizmeti insanımızın evine götürdük.

TERÖRÜ KAYNAĞINDA KURUTMA STRATEJİSİNE GEÇTİK
Sınırlarımızın güvenliğini artırarak terörü kaynağında kurutma stratejisine geçtik. Asker, polis, jandarmasıyla Türkiye'yi dünyanın en sorunlu bölgesinin en güvenli bölgesi haline getirdik.

Sağlık Bakanlığı 15 Bin Hemşire Alımı İçin TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı İçin TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı İçin TIKLAYIN

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (13)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
neden yaş sınırı oluyo bizler napicaz 40 yaş üstü olanlar
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Hastanelere temizlik personeli için nasıl başvuru yapabiliriz
Ziyaretçi 2 Ay Önce
baş vuru tarihi ne zaman açıklanacak
Ziyaretçi 2 Ay Önce
40 yaşından yukarikiler in işe ihtiyacı yokmu neden 40 yaşından yukarıkiler başvuramıyo böyle saçmalıkmmı olur 40 yanındakilerin oyu yokmu yoksa cepte kek mi sanıyorsunuz
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Ne olacak simdi