Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Adalet Bakanlığına 1000 memur alımı yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Adalet Bakanlığına 1000 memur alımı yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında Adalet Bakanlığı bünyesine 1000 memur alımı yapılacağını söyledi.

Memur Alımı İlanları 5 Eylül 2023 19:37 4
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Adalet Bakanlığına 1000 memur alımı yapılacak

Adalet Bakanlığı bünyesine 1000 memur alımı yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabineden sonra yaptığı açıklamada Adalet Bakanlığı bünyesine 1000 memur alımı yapılacağı müjdesini verdi. Kabineden sonra son haftalarda katıldığı programlarla ilgli bilgi veren Erdoğan , yeni adli yıl açılışına ilişkin bilgi verdi.

"Dünyada hem yeni altyapı kurma, hem de yenileme ihtiyacı bitmedikçe müetahhitlerimizin çalışmaları sürecektir. Deprem bölgesi geçtiğimiz haftalarda da gündemimizin ilk sıralarındaydı. Biz yaraları sarmayı sürdürüyoruz. Konteyner kent kurulumunu tamamlayıp isteyenleri buralara yerleştirdik. Hatay'da son temel atmayla birlikte 50 bin konut ve köy evi inşa çalışmaları devam ediyor. Başvuru sayısı 86 bini geçti. Yakında açılış törenleriyle yeni eve kavuşma sevincini depremzedelerimizle paylaşacağız" diyerek açıklamasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde evlerin yapılmaya devam edileceğini söyledi.

1000 MEMUR ALINACAK

Adli yıl açılışına katıldıklarını söyleyen Erdoğan "Bu yıl bitmeden yapılacak sınavla 1000 hakim ve savcı yardımcısı alımı yapacağız" dedi.

YENİ ADLİYELER AÇILIYOR: KATİP, MÜBAŞİR, GÜVENLİK VE HİZMETLİ ALIMI DA YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasının devamında deprem bölgesi başta olmak üzere yeni adliyelerin açılacağını söyledi. Bu da yeni zabıt katibi, mübaşir ve hizmetli ile güvenlik görevlisi başta olmak üzere adliye personeli alımı yapılacağı anlamına geliyor. İlanlar geldiğinde bildirimle haberdar olmak için Finans7.com'u takipte kalın.

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 15 Gün Önce
Hani neden başvuru yapamıyoruz
Ziyaretçi 18 Gün Önce
nurdaginda köylerde Gaziantep'de arazi miras malı diyip ev yapılmayacağını söylüyorsunuz reva mı bu millete size oy verdiler insanlar yıllardır evi başına yıkılmış sana ev yok diyip gönderiyor memurlar arazisi 3 kardeşe ortak sa yıkılan ev nolacak evsiz mi kalacak bu insanlar takip edin bu yazılanları adalet bunun neresinde köylü insan emekli maaşı ile nasıl ev yapacak kendine 6 çocuklu yazıklar olsun size devlet yok artık şirket olmuşsunuz.. maalesef
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Emeklı olamıyom işe yaş vuruyor gıremıyom sigortamı 7500 TL eşimin emekli parası sıgorta yatırmak 4750 ne yıyecez nasıl yatıralım olelimmi
Ziyaretçi 19 Gün Önce
başvurular ne zaman acaba?