Cumhurbaşkanı Erdoğan 42 İlin Jandarma Komutanını Değiştirdi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Erdoğan 42 İlin Jandarma Komutanını Değiştirdi!

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan 42 ilin jandarma komutanını ve 256 ilçenin kaymakamı değişti! İşte detaylar...

Resmi Gazete Haberleri 24 Ağu 2023 08:43 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan 42 İlin Jandarma Komutanını Değiştirdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre Ankara, Adana ve Diyarbakır'ın da aralarında bulunduğu 42 ilin jandarma komutanı değişti. 13 ilin jandarma komutanı ise Jandarma Genel Komutanlığı emrine çekildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre aralarında Ankara, Adana ve Diyarbakır'ında bulunduğu 42 ilin jandarma komutanı değişti.

42 İLE YENİ JANDARMA KOMUTANI ATANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre aralarında Ankara, Adana ve Diyarbakır'ında bulunduğu 42 ile yeni jandarma komutanı atandı.


13 İLİN KOMUTANI GENEL KOMUTANLIK EMRİNE ÇEKİLDİ
Ankara İl Jandarma Komutanlığına Tümgeneral Recep Yalçınkaya, Adana İl Jandarma Komutanlığına Tümgeneral Coşkun Sel, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığına Selçuk Yıldırım atandı. 13 ilin jandarma komutanı ise Jandarma Genel Komutanlığı emrine çekildi. Ayrıca Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına Şakir Uslu getirildi.

256 İLÇENİN KAYMAKAMI DA DEĞİŞTİ
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan diğer atama kararlarına göre, çok sayıda vali yardımcısı ataması yapılırken 256 ilçenin de kaymakamı değişti.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç