Cumhurbaşkanı Erdoğan Kovid-19'la Mücadele ve Kısıtlamalarla İlgili Olarak Türkiye'nin Yeni Planını Açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kovid-19'la Mücadele ve Kısıtlamalarla İlgili Olarak Türkiye'nin Yeni Planını Açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında koronavirüs gündemiyle Beştepe'de toplandı. Koronavirüsle mücadelede son durumun ele alınacağı toplantıda, normalleşme yönünde yeni adımlar ilgili açıklamalar yaptı.

Son Dakika 21 Haz 2021 21:24 6
Cumhurbaşkanı Erdoğan  Kovid-19'la Mücadele ve Kısıtlamalarla İlgili Olarak Türkiye'nin Yeni Planını Açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında koronavirüs gündemiyle Beştepe'de toplandı. Koronavirüsle mücadelede son durumun ele alındığı toplantıda, normalleşme yönünde yeni adımlar ile ilgili kararlar alındı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında Kovid-19'la mücadele ve kısıtlamalarla ilgili olarak Türkiye'nin yeni planını açıkladı.


Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Şehirler arası seyahat kısıtlamaları ile şehir içi toplu taşımadaki kısıtlamalar sona eriyor" dedi.


Sokağa çıkma kısıtlamalarının 1 Temmuz'dan itibaren kaldırılacağını açıklayan Erdoğan ayrıca, bu tarihten itibaren müzik saati kısıtlamasının kalkacağını, kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geri dönüleceğini ve şehirler arası seyahat kısıtlamaları ile şehir içi toplu taşıma kısıtlamalarının sona ereceğini duyurdu. 'Salgın döneminde dünyanın parlayan yıldızı olduk'


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın döneminde dünyanın parlayan yıldızı olduk. Sanayi üretimimiz yükselişini düzenli olarak sürdürüyor. Sanayi sektöründeki kayıtlı istihdam 4 milyon sınırına dayanarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Salgın ve kuraklık nedeniyle ortaya çıkan durumu istismar ederek, yem süt fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara da izin vermeyeceğiz, gerekli dersi vereceğiz. Salgın döneminde işlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımızı kısa çalışma ödeneğinden pek çok destekle destekledik" diye konuştu.

 


Turizm Sektöründe KDV Desteği Uzadı


  • Son bir haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yapan ülke konumundayız. Hububat ile et, süt, yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz, gerekli dersi vereceğiz. 
  • Bugün itibarıyla yaptığımız aşı sayısı 43 milyon doza yaklaşmıştır. Son 1 haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yaptıran ülke konumundayız. 
  • Vatandaşlarımdan, aşı konusundaki manipülasyonlara itibar etmemelerini, bu konuda bilim insanlarına kulak vermelerini istiyorum.
  • Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz. 1 Temmuz'dan İtibren Kısıtlamalar Kalkıyor


  • Sokağa çıkma kısıtlamalarının tamamını kaldırıyoruz. 
  • Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.
  • Müzikle ilgili kısıtlamaları 24.00'e çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok. 
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor.

Yorumlar (6)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
maske ile ilgili bir karar yokmu
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
maske ile ilgili bir karar yokmu
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
maske ile ilgili bir karar yokmu
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
maske ile ilgili bir karar yokmu
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
maske ile ilgili bir karar yokmu