Cumhurbaşkanı asgari ücrete sürpriz zam kararı alabilir: İşte masadaki rakam
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cumhurbaşkanı asgari ücrete sürpriz zam kararı alabilir: İşte masadaki rakam

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanından asgari ücrete ek zam için sürpriz bir karar gelebilir. İşte masadaki rakam.

Cumhurbaşkanı asgari ücrete sürpriz zam kararı alabilir: İşte masadaki rakam

Asgari ücrete ek zam için son dakika açıklaması: Cumhurbaşkanının sürpriz bir zam kararı alabileceği bildirildi. İşte masadaki rakam.

Asgari ücrete ek zam ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Gelen açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürpriz bir zam kararı alabileceği öğrenildi. 17 bin 2 lira olan asgari ücretin artırılması bekleniyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada asgari ücrete ek zamda kapıları kapatmıştı. Bugün CHP ile Mehmet Şimşek arasında yapılan görüşmeden sonra da asgari ücrete ek zam için kapılar kapatıldı.

Gelen bu açıklama asgari ücretlileri üzerken bir son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada yüzde 75'lere kadar enflasyon rakamları karşısında hükümetin kayıtsız kalmayacağı bildirilirken asgari ücrete zam yapılabileceği bildirildi.

FLAŞ AÇIKLAMA: ERDOĞAN ZAM KARARI ALABİLİR

Asgari ücrete ara zam kararının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılacağı bildirilirken yapılacak zam oranının enflasyon rakamları ile doğru orantılı olmayacağı bildirildi.

İlk 6 ayın açıklanan enflasyonu yüzde 25 oranında olması bekleniyor. Bu oranda bir zammın gündeme gelmeyeceği bildirildi.

Kulislede asgari ücret için bir iyileştirme zammı olabileceği, yüzde 15'lik yapılaacak zamla 17 bin 2 lira olan asgari ücretin 19 bin 552 liraya çıkarılabileceği bildirildi. Sizce ek zamla bu rakam yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ERDOĞAN NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

Asgari ücrete ara zam kararı alınması durumunda bu hafta açıklama gelmesi gerekiyor. Açıklama geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Şu an da insanca yaşamak için bu enflasyonda asgari ücretin 40 bin olması lazım !
Ziyaretçi 18 Gün Önce
2 bin hiç vermesin daha iyi en az 25 olmali
Ziyaretçi 18 Gün Önce
19 bin değil 25bin olsa yine kurtarmaz bu pahaliliği zam yolsa nolcak asgari ücrete zam gelmeden önce herseye zam geliyor zaten. Milletin alım gücü iyice bitti zaten
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Af nerde af ıstıyoruz ındırım istiyoruz