CTe 60 personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: İşte isim listesi ve KPSS taban puanları 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

CTe 60 personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: İşte isim listesi ve KPSS taban puanları 2024

CTE 60 personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. Peki sonuçlara nasıl ulaşırım? İşte personel alımı sonucu KPSS taban puanı.

Sınav 13 Şubat 2024 0
CTe 60 personel alımı başvuru sonuçları açıklandı: İşte isim listesi ve KPSS taban puanları 2024

CTE personel alımı başvuru sonuçları açıklandı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 60 personel alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı, mülakatlara girmeye hak kazananların isim listelerinin belli olduğuna yer verildi. Sosyal çalışmacı, gıda mühendisi, ziraat mühendisi, makine mühendisi, inşaat mühendisi, veteriner hekim, diyetisyen ve fizyoterapist kadrolarına yapılan personel alımının sonuçları şu şekilde:

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren kurumlarda istihdam edilmek üzere 60 Sözleşmeli Pozisyon İçin Personel Alım İlanı 28.12.2023 tarihinde Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesinde ve Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Söz konusu personel alım ilanına ilişkin başvurular 15.01.2024 tarihinde başlamış ve 29.01.2024 tarihi itibarıyla sona ermiştir.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinde yer alan “…sözlü sınava, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının üç katı kadar aday çağırılır…” hükmü gereği, başvurusunu tamamlayan 7154 adayın başvurularının incelenmesi ve her bir pozisyon için ayrı ayrı olmak üzere KPSS P3 puanı esas alınarak en yüksek puandan başlanmak suretiyle sıralanması sonucu aşağıda yer alan tabloda belirlenen kontenjan sayısının 3(üç) katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanmıştır.

Sözlü Sınavda;

a) İlgilinin atanacağı pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi 40,
b) Atatürk İlke İnkılap tarihi 20,
c) Genel kültür 20,
d)Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan esas alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda başarılı olunabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Nihai Başarı Listesinin belirlenmesinde; adayların merkezi sınav ve sözlü sınavda aldıkları puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayan sıralama dikkate alınacak olup, puanların eşit olması halinde sırasıyla merkezi sınav puanı, sözlü sınav puanı ile diploma notu yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacaktır.

Sözlü Sınava Katılmaya Hak Kazanan Adaylar Sınava Gelirken;

1-Fotoğraflı kimlik belgesini,
2-Turkiye.gov.tr adresinde yer alan Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı tarafından sunulan Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” başlıklı hizmetten edinilen mezun belgesinin çıktısını yanında bulundurması gerekmektedir.
Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi ve sözlü sınav tarihleri ekli listede belirtilmiştir.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sözlü sınav işlemleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü hizmet binasında (Hacı Bayram Mahallesi Agâh Efendi Caddesi No: 12/1 Altındağ/ ANKARA) yapılacaktır.

KPSS TABAN PUANLARI VE İSİM LİSTESİ

Kadroların KPSS taban puanları ve isim listesi şu şekilde:

Sosyal Çalışmacı 81,55077
Diyetisyen 88,33869
Fizyoterapist 86,95863
Gıda Mühendisi 86,02273 
İnşaat Mühendisi 89,66684
Makine Mühendisi 85,77173
Veteriner Hekim 77,89253
Ziraat Mühendisi 78,98876

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç