Çocuklu Ailelere 650 TL Destek Ödemesi Başladı: İşte e Devlet Sosyal Yardım Başvuru Ekranı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Çocuklu Ailelere 650 TL Destek Ödemesi Başladı: İşte e Devlet Sosyal Yardım Başvuru Ekranı

Son dakika haberi: Aile Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada çocuklu ailelere destek ödemesi başvurusunun başladığını söyledi.

Ekonomi 31 Ekim 2022 14:17 13
Çocuklu Ailelere 650 TL Destek Ödemesi Başladı: İşte e Devlet Sosyal Yardım Başvuru Ekranı

Çocuklu ailelere detek ödemeleri başlıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Yanık yaptığı açıklamada çocuklu ailelere yapılacak 350 lira ile 650 lira arasındaki destek ödemelerinin başlayacağını söyledi. Aile odaklı olarak yapılan sosyal destek ödemelerine, sosyal yardımlara değinen Bakan Yanık, yardımların devam edeceğini söyledi.

Aile Destek Programı'nın bütçesinin 15 milyar liradan 25 milyar lira ek ile 40 milyar liraya kadar çıktığını bildiren Bakan Yanık, söz konusu programın kapsamının genişletildiğini söyledi ve çocuklu ailelere de destek ödemesi yapılacağını söyledi.

Bakan Yanık açıklamasında "Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirilen çocuk desteği ile hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 lira ile 650 lira aralığında destek vereceğiz" dedi ve yapılacak destek ödemesinin çocuk sayısına göre şu şekilde olduğunu söyledi:

1-2 çocuklu hanelere 350,

3 çocuklu hanelere 450,

4 çocuklu hanelere 550, 

5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 lira

Bakan Yanık sözlerini şu şekilde sürdürdüİ: "Sosyal yardım faydalanıcısı hanelere verilecek çocuk başına destekle hem çocuklu hanelerin hem de çocuklar üzerinden oluşacak giderlerin desteklenmesini amaçlıyoruz. Türkiye Aile Destek Programımız kapsamında hayata geçirdiğimiz çocuk desteği ödemelerini de kasım itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatıracağız."

BAŞVURU E DEVLET ÜZERİNDEN

Söz konusu yardım için başvurular e devlet kapısı üzerinden alınıyor. 

E Devlet kapısında giriş yaptıktan sonra yukarıdaki gibi arama kısmına sosyal yardım yazıp çıkan ilk sonuca tıklayın. SOSYAL YARDIM BAŞVURU HİZMETİ ekranından başvurunuzu yapabilirsiniz.

ÖDEMELER HESAPLARA YATACAK

Bakan Derya Yanık açıklamasında ilk ödemelerin Kasım ayında yapılacağını söyledi. Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (13)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Nasıl baş vuracaz
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Ziyaretçi11
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
2 çocuğum var biride yeni doğan var
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Ben başvurdum ama vermiyorlar parası olana verirler fakire vermezler allah belanızı versin inşallah
Ziyaretçi 2 Yıl Önce
Benim de 2 tane çocuğum var okumaktan zorlanıyorum lütfen bize yardım eli uzatın🙏🙏🙏