Çocuğu Olmayan, 1-2 Çocuğu Olan Kadınlara da 300 Bin TL Konut Desteği Verilecek: İşte Başvuru Şartları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Çocuğu Olmayan, 1-2 Çocuğu Olan Kadınlara da 300 Bin TL Konut Desteği Verilecek: İşte Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı son dakika açıklamasında hiç çocuğu olmayan ve 1-2 çocuğu olan kadınlara da ev almaları için 300 bin lira destek verileceğini söyledi.

Emlak 25 Ekim 2022 22:58 0
Çocuğu Olmayan, 1-2 Çocuğu Olan Kadınlara da 300 Bin TL Konut Desteği Verilecek: İşte Başvuru Şartları

Kocası vefat eden kadınlara 300 bin lira konut desteği başvurusu hakkında son dakika açıklaması geldi.

Aile ve Sosyal Hizmelter Bakanı Derya Yanık bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Yanık yaptığı açıklamada eşi vefat eden ve 3 çocuğu bulunan kadınlara destek hakkında bazı yanlış anlaşılmalara açıklık getirilmesi gerektiğini söyledi ve detayları paylaştı.

BAKAN YANIK AÇIKLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Eşi Vefat Etmiş Sosyal Yardım Faydalanıcısı Kadınlara Yönelik Konut Desteğimiz ile alakalı aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

24 Ekim Pazartesi günü duyurduğumuz Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı kapsamında, 2.023 adet konut temini ile toplamda 607 milyon TL bütçe ayırarak hane başına 300 bin TL destek vereceğimizi açıklamıştık.

Söz konusu destekten eşi vefat etmiş ve 18 yaş altında olmak kaydıyla 3 ve daha fazla çocuğu olan sosyal yardım faydalanıcısı kadınların yararlanabileceğini duyurduk.

Başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere yerel yönetimler ve hayırseverlerle iş birliği içerisinde hayata geçirilecek bu programa dair bazı yanlış değerlendirmelerin yapıldığına şahit oluyoruz.

Tüm sosyal desteklerimizde ve yardımlarımızda öncelikli şart, başvuruların 3294 sayılı kanun kapsamında sosyal yardım faydalanıcısı olmalarıdır.

Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik bu programımız da arz odaklı sosyal politikalarımız doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz hane ziyaretleri sonucu oluşturulmuştur.

49 başlıkta yürüttüğümüz sosyal desteklerimizin her biri farklı kriterlere bağlı olup böylece daha kapsayıcı ve etkin bir şekilde vatandaşlarımızla buluşmaktadır.

Söz konusu programımızda da hanedeki ihtiyaçlı sayısının çokluğuna göre bir düzenleme yapılmıştır. Programımız sahadan aldığımız veriler ışığında bundan sonra da gittikçe genişleyecek şekilde planlanmıştır.

Mevcut kriterlerle ilk etapta daha fazla bireyi (anne ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklar) refaha ulaştırmayı ve çocukların sağlıklı bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.

Bu yaklaşım, çocuğu olmayan kadınları sosyal koruma mekanizmalarımızdan mahrum bırakmayı değil, bilakis yoğun ihtiyaç gruplarından başlayarak kademe kademe gruplara hizmet sunmayı ifade etmektedir.

Ülkemiz büyüdükçe, geliştikçe ürettiğimiz refahı, hayata geçirdiğimiz sosyal hizmet ve sosyal destek programlarımızı, milletimizle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ÇOCUĞU OLMAYAN KADINLARA DA GELECEK

Bakan Yanık, söz konusu programın ilk aşamada eşi vefat eden 3 çocuklu kadınlara verileceği, daha sonra diğer kadınlara da bu desteğin verileceğini söyledi. İlk olarak eşi vefat eden 3 çocuklu kadınlara yapılacak yardımdan sonra diğer kadınlara da destek verilecek.

Başvuru duyurusu gelince haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç