Çocuğu Okula Gidecek Ailelere 2337 TL Verilecek: e Devlet SED Yardımı Başvuru Ekranı Açıldı

Çocuğu Okula Gidecek Ailelere 2337 TL Verilecek: e Devlet SED Yardımı Başvuru Ekranı Açıldı

Son dakika haberi: Aile Bakanlığı, çocuğu okula başlayacak ailelere ayda 2 bin 337 TL'lik destek ödemesi yapacağını duyurdu. İşte başvuru.

Ekonomi 19 Ağu 2022 13:01 101
Çocuğu Okula Gidecek Ailelere 2337 TL Verilecek: e Devlet SED Yardımı Başvuru Ekranı Açıldı

Bakan açıkladı: Okulların açılmasına kısa süre kala çocukların ihtiyaçları için ailelere 2 bin 337 TL verilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada okulların açılmasına kısa süre kala devam eden SED yardımlarına değindi ve çocukların eğitim okul giderlerinin karşılanması için yardım başvurularının e devlet kapısı üzerinden alındığını, ailelere bu kapsamda 2 bin 337 liralı kdestek ödemesi yapıldığını söyledi. 

BAKAN AÇIKLADI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının çocukların temel ihtiyaçlarının ve okul masraflarının karşılanması için ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti kapsamında ödeme yaptığını söyleyen Bakan Derya Yanık, bu hizmetle her çocuğun yaşama en güzel şekilde hazırlanmasını hedeflediklerini söyledi.

''SED’den yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Ağustos 2022 ödemesi olarak toplam 328.311.460 TL yatırdık.'' diyen Bakan Yanık, bu yardımı alan toplamda 140 bin civarında aile olduğunu, ortalama yardım miktarının ise 2 bin 337 lira olduğunu söyledi. 

SED YARDIMI NEDİR?

E devlet üzerinden yapılan açıklamada, "Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde düzenli geliri bulunmayan ailelerin çocukları ekonomik destek hizmetinden yararlandırılmaktadır. Sosyal ve ekonomik destek hizmeti için yapılan başvurulara yapılan araştırma inceleme ve değerlendirme sonucunda karar verilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki bilgilendirmeyi okuduktan sonra başvuru için karar veriniz. İsterseniz ikamet ettiğiniz ilde size en yakın sosyal hizmet merkezine dilekçeyle veya şahsen başvuruda bulunabilirsiniz." denildi.

BAŞVURU E DEVLET'TEN

Söz konusu yardıma başvurular e Devlet kapısı üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden yapması gerekmektedir.

Başvuru şartları şu şekilde:

a) Haklarında bakım tedbiri kararı verilerek sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları yanına verilebilecek çocuklar.

b) Ekonomik yoksunluk nedeniyle, desteklenmedikleri takdirde korunmaya muhtaç duruma düşecek olanlardan haklarında bakım tedbiri kararı alınmaksızın sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılarak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar.

c) Bakım tedbir kararlı iken yaş sınırlarını tamamlamaları nedeniyle, sosyal hizmet kuruluşlarından veya koruyucu aile yanından ayrılanlardan iş ve meslek edinme kursuna veya eğitimlerine devam eden veya bir iş ve meslek sahibi olamayıp desteklenmedikleri takdirde muhtaç duruma düşecek olan gençler.

d) Olağanüstü bir felaket, tabii afet, hastalık veya kaza geçirerek belirli bir süre kendisinin ve geçindirmekle yükümlü bulunduğu aile fertlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanların çocukları ile hayati tehlike arz eden ve ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan veya vefat eden kişilerin çocukları, Meslek elemanları tarafından yapılan inceleme sonucu uygun bulunması halinde desteklenmektedir.

Linke tıklayın ve açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA KISMINDAN GİRİŞ YAPIN. Giriş yaptıktan sonra karşınıza başvuru ekranı açılacak. Burada okudum onaylıyorum kutucuklarını işaretleyin ve sizden istenen bilgileri eksiksiz şekilde doldurarak başvurunuzu yapın.

Kadın Erkek İlanı Bekleyen Diğer Adaylarla BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (101)

Seç


Ziyaretçi 34 Gün Önce
Benimde evim kira liseye başlayacak kızım eşimden ayrıyım ev hanımıyım iş bulamıyorum lütfen Bi yol gösterin bize teşekkür ederim ablam 🙏
Ziyaretçi 39 Gün Önce
İki çocuğum var evim kira yetiştiremiyoruz nasıl başvurular yapılıyor yardımcı olursanız sevinirim
Ziyaretçi 39 Gün Önce
Cocugum okula gidiyor yardiminizi bekliyorum
Ziyaretçi 39 Gün Önce
Benimde 4 öğrencim var nasıl basvuruyapacaz gerçekten çok zor durumdayım yarımınıza ihtiyacım var
Ziyaretçi 39 Gün Önce
Link var mı