Coca Cola'ya teşvik verildi mi? İletişim Başkanlığı açıkladı

Coca Cola'ya teşvik verildi mi? İletişim Başkanlığı açıkladı

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde İletişim Başkanlığı, Coca Cola'ya destek verildiğini söyleyip detayları açıkladı.

Haberler 13 Kasım 2023 0
Coca Cola'ya teşvik verildi mi? İletişim Başkanlığı açıkladı

Coca Cola'ya devlet desteği verildi mi? Cumhurbaşkanlığı açıkladı.

Bir gazete tarafından bugün yayınlanan haberde devletin teşvik verdiği şirketler arasına Coca Cola'yı da aldığı belirtildi. Bu haberler sıkça sosyal medya üzerinde yayılırlen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı.

Ağustos ayında 1301 yatırım teşvik belgesi verildiğini bildiren İletişim Başkanlığı, teşvikin boykot süresince olmadığını, daha önce teşvik kararı verdiğini bildirdi ve şu ifadeleri kullandı:

"İddiaya konu teşvik de bu kapsamdadır. Verilen teşvikler, hususi olarak şirket ve proje değerlendirmesi yapılarak verilen teşvikler değildir, ülkedeki yatırımlara verilen otomatik vergi indirimlerinden ibarettir. Haber metninde ağustos ayında teşvik verildiği ifade edilirken, başlıkta 'boykot sürerken' denilerek açıkça manipülasyon yapılmaktadır. Ayrıca haberde teşvik tutarıymış gibi ifade edilen 590 milyon lira teşvik değil, yatırım tutarıdır"

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;