ÇKS'ye kayıtlı emeklilere ikramiye ne zaman yatacak? Son dakika açıklaması geldi

ÇKS'ye kayıtlı emeklilere ikramiye ne zaman yatacak? Son dakika açıklaması geldi

ÇKS'ye kayıtlı emeklilere ikramiye ne zaman yatacak? Konu ile ilgili son dakika açıklaması az önce geldi.

Emekli Haberleri 20 Kasım 2023 0
ÇKS'ye kayıtlı emeklilere ikramiye ne zaman yatacak? Son dakika açıklaması geldi

ÇKS ikramiye ne zaman yatacak?

Milyonlarca emekli, geçen hafta hüsrana uğradı. Kamuoyuna yansıyan 1.6 milyon emeklinin 5 bin liralık Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi alamadığı yönünde oldu. Bunun nedeni ise ÇKS.

Bilindiği üzere Türkiye'de tarım ile uğraşan vatandaşlar, ÇKS'ye, yani uzun adı ile Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı oluyorlar. Bu sistem üzerinden tarımsal işlemler yapılıyor. Bu kapsamda olan 1.6 milyon emekli ise çalışıyor olarak göründüğü için geçen hafta hesaplara yatan 5 bin liralık ikramiye ödemesinden faydalanamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen ayın sonunda kabinenin ardından yaptığı açıklamada çalışmayan emeklilere 5 bin liralık ikramiye ödemesinin verileceğini söylemişti.

İkramiyeler geçen hafta hesaplara yatırılmaya başlandı. Ancak ÇKS'ye kayıtlı olan Bağkur Tarım emeklileri 5 bin liralık ödemeyi alamadı. 1.6 milyon kişinin alamadığı ikramiye ödemeleir ise merak konusu oldu. Emekliler ödemeyi alıp almama konusunda meraklı şekilde bekliyor.

Konu ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Sabah Gazetesi, konunun bugün kabine gündemine geleceğini söyledi. Bugün düzenlenecek kabine toplantısında ÇKS'ye kayıtlı olan tarım emeklilerine ödeme yapılıp yapılmayacağı ele alınacak ve bu konuda karar verilecek. Sizce emekli ikramiyesi ödemesi yapılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Emekli ikramiye açıklaması bugün geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;