ÇKS ve çalışan emeklilere 5 bin TL ikramiye 2024'e kalabilir
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

ÇKS ve çalışan emeklilere 5 bin TL ikramiye 2024'e kalabilir

Son dakika haberi: Emeklilere 5 bin TL'lik ikramiye ödemesi için açıklama geldi ve 2024 yılına kalabileceği bildirildi.

ÇKS ve çalışan emeklilere 5 bin TL ikramiye 2024'e kalabilir

Emeklilere 5 bin TL ikramiye 2024'e kalabilir.

Türkiye Gazetesi'nden Esma Altın'ın haberine göre AK Parti kurmayları, torba yasa teklifinin kanunlaşmasının 11 Aralık tarihinde başlayacak bütçe görüşmeleri nedeniyle Aralık ayı sonuna sarkabileceğini bildirdi. Yapılan açıklamada muhalefetin itirazları nedeniyle 86 maddeden oluşan teklifin tamamının bütçe öncesinde görüşülme ihtimalinin zayıf olduğunu söyledi. Bu durumda çalışan emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiyenin de 2024 yılına kalabileceğine yer verildi.

Bu arada TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş bir açıklama yaptı ve şimdiye kadar 10.4 milyon emekliye yaklaşık olarak 44.5 milyar liralık ikramiye ödemesi yapıldığını, çalışan emeklilere verilecek ikramiye ile birlikte toplam maliyetin 67.5 milyar lira olacağını söyledi. Muş yaptığı açıklamada, "Daha önce ödeme yapılmayan 4 milyon 688 bin 945 emekliye 5 bin lira ödeme yapılacaktır. Çalışan emeklilere ödeme yapılması hâlinde ilave maliyetin ise yaklaşık 23 milyar lira olması beklenmektedir” ifadelerini kullandı.

Bütçe takvimi 24 Aralık tarihinde sona eriyor. Bütçenin sona ermesi sonrası genel kurulda torba yasa görüşmelerinin devam etmesi bekleniyor. 26 Aralık'ta toplanacak genel kurulda torba yasa görüşmeleri devam edecek.

Burada onaylanması durumunda ancak yeni yılda yürürlüğe girmesi ve ikramiyenin Ocak 2024'te hesaplara yatırılması bekleniyor.

Ödemelerin tarihi belli olduğunda haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç