CHP Samsun Milletvekili Murat Çan'dan Ehliyet Affı Çağrısı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan'dan Ehliyet Affı Çağrısı!

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, şoförler için bir kerelik ehliyet affının gelmesi gerektiğini ifade etti! İşte haberin detayları...

Haberler 30 Ocak 2024 0
CHP Samsun Milletvekili Murat Çan'dan Ehliyet Affı Çağrısı!

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, şoförlerin ehliyet affı talebi olduğunu belirterek insan canına kast etmeyen, yaralamaya sebebiyet vermeyen ve madde bağımlısı olmayan şoförler için bir defaya mahsus ehliyet affı uygulanmasını istedi.

Murat Çan Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? - Günaydın Samsun

Ehliyet affı talebinde bulunan şoförleri hatırlatan CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, insan canına kast etmeyen, yaralamaya sebebiyet vermeyen ve madde bağımlısı olmayan şoförler için bir defaya mahsus ehliyet affı uygulanmasını istedi.

"AKARYAKIT ZAMLARI ESNAFI OLUMSUZ ETKİLİYOR"
Marketlerdeki 700 farklı ürüne bu hafta zam geldiğini, iktidarın bu zamlar karşısında sessiz kaldığını ifade eden Çan, akaryakıt zamlarının da şoför esnafını olumsuz etkilediğini kaydetti.

Çan, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım ile taksi tarifelerine yapılan zamların şoför esnafının suçu gibi bir algı oluşturulduğunu ancak başta akaryakıt olmak üzere ulaşım sektöründeki birçok ürüne zam geldiğini ve şoförlerin ulaşım ücretlerine zam yapmak zorunda kaldığını dile getirdi.

Benzin ve motorin güncel fiyatları (29 Ocak 2023 akaryakıt fiyatları)

Şoförlerin ayrıca ehliyet affı talebi olduğunu aktaran Çan, ehliyetlerine el konulan esnaftan insan canına kast etmeyen, yaralamaya sebebiyet vermeyen ve madde bağımlısı olmayanlar için bir defaya mahsus af getirilmesini istedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç