CHP genel başkanlık seçimi ne zaman 2023 İlk genel başkan adayı açıklandı

CHP genel başkanlık seçimi ne zaman 2023 İlk genel başkan adayı açıklandı

CHP'de genel başkanlık seçimi ne zaman yapılacak? 2023 yılı olağan kurultayı ne zaman yapılacak? İşte son dakika bilgileri.

Siyaset 15 Eylül 2023 14:39 0
CHP genel başkanlık seçimi ne zaman 2023 İlk genel başkan adayı açıklandı

CHP Genel Başkanlık seçimi ne zaman?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı için ilk aday açıklandı. Özgür Özel yaptığı son dakika açıklamasında CHP Genel Başkanlığı için adaylığını duyurdu. Adaylığın açıklanmasının ardından en merak edilen konu, genel başkanlık seçiminin ne zaman olacağı konusu oldu.

ÖZGÜR ÖZEL BU İFADELERLE ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Özgür Özel yaptığı son dakika açıklamasında genel başkanlığa adaylığını şu ifadelerle bildirdi:

"En büyük dönüşümler en büyük kırılmaların yaşandığı dönemde meydana gelir. Daha önce başardık yine başaracağız. Türkiye'de oluşan umut derin bir hayal kırıklığına dönüştü. Parti yönetimi yenilgiyi üstlenmedi.

CHP'nin iyi yönetilmesine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Üyelerin tüm süreçlerine katkıları sağlanacaktır. Bir parti akademisi kurulacaktır. Bu çağrı tüm değişim ve yenilenmeyi birlikte yapmayadır. Şimdi tarihsel bir kararın eşiğindeyiz. Örgütümüzü siyasetin öznesi yapacak bir değişim mi yapacağız. CHP genel başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılına büyük bir umutsuzlukla giremeyiz. Buna izin vermem izin veremeyiz. Şimdi herkesi bu büyük yürüyüşe davet ediyoruz"

CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NDE GENEL BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

CHP'nin genel başkanlık seçiminin Ekim ayı sonunda yapılması bekleniyor. Tarih belli olduğunda sayfamızda olacak. Haberdar olmak için finans7.com mobil uygulamasını aşağıdaki linklerden ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç