CHP genel başkanlık seçimi başladı: Oy sayımı ne zaman bitecek, saat kaçta açıklanacak?

CHP genel başkanlık seçimi başladı: Oy sayımı ne zaman bitecek, saat kaçta açıklanacak?

Son dakika haberi: CHP'de genel başkanlık seçimi başladı. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? Genel başkan kim olacak? Özgür Özel mi Kemal Kılıçdaroğlu mu?

Siyaset 4 Kasım 2023 0
CHP genel başkanlık seçimi başladı: Oy sayımı ne zaman bitecek, saat kaçta açıklanacak?

CHP'de genel başkanlık seçim sonucu saat kaçta açıklanacak? İşte son dakika bilgileri.

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde CHP'de genel başkanlık seçiminin saat kaçta sonuçlanacağına yer verildi. Peki CHP'de genel başkan kim olacak? Özgür Özel mi yoksa Kemal Kılıçdaroğlu mu genel başkan olacak? İşte gelen son dakika bilgileri.

KILIÇDAROĞLU'NDAN DEĞİŞİM AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu değişim ve son seçimler hakkında şu ifadeleri kullandı:

6 parti bir araya geldik. Ülkeyi nasıl yöneteceğimiz için oturduk çalıştık. Ortak mutabakat metni hazırladık ve halkımızla paylaştık. Güçlendirilmiş parlementer sistem için çalışmalar yaptık. İş, cumhurbaşkanlığı adaylığının seçilmesine gelince masadan kalkmalar ve masaya geri dönmeler geldi. Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım. Usta Nazım'ın dediği gibi ateşi ve ihaneti gördük ama yılmadık, yıkılmadık. Yapılan bütün kumpaslara, yalana dolana rağmen, çalıştık, yılmadık, yıkılmadık asla ve asla boyun eğmedik. Yolu doğru olanın yükü ağır olur, hançerle beraber yükümüz ağırdı. Beni asıl üzen sırtımdaki yük değil sırtımdaki hançerlerdi. Seçim bitti, kazanamadık.

Daha nefes alamadan değişim söylemleri başladı. Değişim söylemlerini dillendirenler uzun süredir değişmeyenlerdi. Ama seçimden sonra ilk işim onları değiştirmek oldu. Hayatın kendisi değişir zaten. En büyük değişimi yaşayan parti CHP'dir. Örneğin ne diyorlardı? Bu cehape varya, Sivas'ın ötesine gidemiyordu diyorlardı. Peki bugün, oralardan milletvekili çıkardık. Hangi değişimden söz ediyorsunuz? Girilemeyen yerlere girdik. CHP, Türkiye coğrafyasının her yerinde konuştu, tartıştı. Değişimin içinde olanlar değişimi fark edemezler. Asla yan yana gelemez dedikleri insanlarla yan yana geldim, kucaklaştım. Dilimizi değiştirmek zorundaydım. Biz sadece muhalefet eden bir parti görünümündeydik. Ama öyle köklü bir değişim yaptık ki Türkiye'nin en temel sorunlarına çözüm üreten bir parti olduk. Biz hangi sorun varsa Türkiye coğrafyasında o sorunlara akılcı çözümler üreten tek partiyiz.

Değişimci olunca değişmeyen arkadaşların çok sık dillendirdiği bir şey var; "CHP sağa kaydı". Bunlar sağın da solun da ne olduğunu bilmiyor. Çok açık ve net. CHP halkın partisidir. 6 okumuzdan birisi halkçılıktır. Avrupa'nın en güçlü sosyal demokrat partisi CHP'dir. Değişimin içinde olanlar değişimi fark edemezler. Biz muhalefet politikamızı da değiştirdik. Sosyal kimlikler üzerinden politika üretmeye başladık. Bazı arkadaşlarımızın sosyal kimliğin ne olduğundan haberi olmayabilir.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN HANÇER CEVABI

Sırtımda hançerle seçime gittim diyen Kılıçdaroğlu'na cevap veren Özgür Özel ise şu ifadeleri kullandı:

Hiç üstüme alınmadım. CHP’de hançer yok, hançerleyecek de kimse yok. En iyi siz bilirsiniz ki ne partide ne partililer de hançer olmaz ama kılıç da olmaz. Seçimlere 2 gün kala atadığınız bir arkadaşıma sordum dediğiniz kişi Hasan Cengiz çıktı. Bu Cengiz, bir kılıç getirmiş, üstüne de şöyle paylaşmış, 'Değişimciler için kılıçlar çekildi.' Değişim diyenlere kılıç çekecek olanların alnını karışlarım.

SAAT KAÇTA BELLİ OLACAK?

CHP'de genel başkanlık seçimi başladı. Sonuçların gece saat 1 civarında belli olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;