CHP genel başkanı kim olacak? anketi sonuçlandı: Özgür Özel mi Kemal Kılıçdaroğlu mu?

CHP genel başkanı kim olacak? anketi sonuçlandı: Özgür Özel mi Kemal Kılıçdaroğlu mu?

Son dakika haberi: CHP'de genel başkanlık yarışı hızlı başladı. İşte Özgür Özel ile Kılıçdaroğlu isimlerinin katıldığı anketin sonucu.

Seçim 2023 17 Eylül 2023 11:39 0
CHP genel başkanı kim olacak? anketi sonuçlandı: Özgür Özel mi Kemal Kılıçdaroğlu mu?

Son dakika: Özgür Özel mi Kemal Kılıçdaroğlu mu? anket sonucu geldi.

CHP'de genel başkanlık seçimlerine doğru gidiliyor. Mayıs seçimlerini kazanamayan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde değişim isteyenlerin hedefi haline gelirken ilk net ses Özgür Özel'den geldi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel yaptığı son açıklamada parti yönetimini topa tuttu ve genel başkanlığa aday olduğunu söyleyerek il il destek turlarına çıkmaya başladı.

İzmir'de ilk konuşmasını yapan Özel, burada 'Umudumuz Kılıçdaroğlu' sloganları ile karşılanırken seçim sonuçlarının ne olacağı merak konusu oldu.

İMAMOĞLU DESTEK VERDİ

Özel'in geçen gün yaptığı adaylık açıklamasından sonra Twitter adresi üzerinden bir açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, "CHP değişirse Türkiye değişir. Türkiye’nin değişimi için yola çıkan Özgür Özel’e ve yol arkadaşlarına başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ise kendisinin adaylık için başvurmayacağını, delegelerin aday göstermesi durumunda hayır demeyeceğini söyledi.

BETİMAR ANKET YAPTI

CHP'de Genel Başkanlık yarışı hızlı başlarken bir son dakika açıklaması geldi. BETİMAR yaptığı açıklamada "Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasında gerçekleştirilecek bir genel başkanlık yarışını zice kim kazanır?" sorusunu anket olarak vatandaşlara sorduklarını söyledi.

Söz konusu anketin sonucuna baktığımızda partide değişim isteyenlerin daha fazla olduğu görülüyor.

Anket sonucuna göre yüzde 47.6'lık kesim Özgür Özel'in yeni genel başkan olması gerektiğini söylerken Kılıçdaroğlu'nun oy oranı yüzde 43.3'te kaldı.

Yüzde 9.1'lik kesim ise cevap vermedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç