Chery Türkiye'ye Bir Çinli Araba Firması Daha Getiriyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Chery Türkiye'ye Bir Çinli Araba Firması Daha Getiriyor!

Çinli araba firması olan Chery, bir yeni markayı daha Türkiye pazarına getiriyor! Temmuz'dan sonra Türkiye'de olacak! İşte haberin detayları...

Taşıt 1 Nisan 2024 0
Chery Türkiye'ye Bir Çinli Araba Firması Daha Getiriyor!

Çinli üretici Chery, ikinci bir markayı daha Türkiye pazarına sokuyor. Jaecoo 7 ile yaz ortalarında yola çıkacak olan aracın Temmuz 2024’de pazara dahil olması bekleniyor. Hem benzinli hem de şarj edilebilir hibrit motor seçeneklerinin yer aldığı modelin 4x2 ve 4x4 versiyonları da satılacak.

Otometre - Otomobil Blogu; Haberler, Yeni Modeller: JAECOO 7, Doğu Avrupa  SUV Pazarına Giriyor

Çinli üretici Chery, geçen yıl dahil olduğu Türkiye pazarında beklenmedik bir satış grafiğine ulaştı. 9 aylık bir süreçte ilk 5’e giren marka yeni model atağına devam ediyor. Çinli üreticinin Türkiye’deki ikinci yeni markası da Jaecoo oldu. Tasarımıyla öne çıkan model, ilk etapta Temmuz 2024’de pazara dahil olacak. Yaz aylarına doğru satışı başlayacak markanın ilk modeli Jaecoo 7 olacak. Sonrasında vergisel nedenlerle motorlar uyumlu olursa Jaecoo 8 medeli de gelecek. Hem 4 hem de 2 çeker versiyonların yer alacağı yeni modelde 1.6 litrelik turbo ve 1.5 litrelik plug-in hibrit motorların görev yapacağı paylaşılanlar arasında.

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan “Bu lansmanı Avrupa ile eş zamanlı planlıyoruz. Tabi pazarların kendi dinamikleri doğrultusunda, ön hazırlık süreçleriyle alakalı olarak bazı değişiklikler olabilir. Biraz takvimler değişse de yılın ikinci yarısı diyebiliriz” dedi.

CHERY JAECOO 7 FİYATI VE ÖZELLİKLERİ: Chery'nin en pahalı modeli: Off-Road  SUV Chery JAECOO 7 Türkiye satışı başladı mı, ne zaman başlayacak? | Özgün  Haberler

Aracın farklı motor seçeneklerinin olduğunu da paylaşan Turan “Türkiye’ye en uygun olanını getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Yayınlanan elektrikli araçlar tebliği hakkında bilgi veren Turhan “Biz elektrikli araçlar konusunda acele etmedik. Yeni bir marka olduğumuz için odaklandığımız ürünlerde 3 tane SUV ve pazarın tercih ettiği motor seçeneğiyle geldik. Bu sürede de tabii Türkiye pazarındaki gelişmeleri yakından takip ediyor, yeni normlar ne oluyor, kurallar ne oluyor, müşteri tercihleri ne oluyor bunlara odaklanıyoruz. Bunlar oturduğunda ve biz daha hazır olduğumuzda bahsettiğiniz yeni teknolojileri de elbette Türk tüketicisi ile buluşturmak isteriz.”

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç