Cezaevinde Olması Gereken Mahkumlar Pavyonda Yakalandı

Cezaevinde Olması Gereken Mahkumlar Pavyonda Yakalandı

Bolu Açık Cezaevinde olması gereken mahkumlar , sahte doktor raporları ile hastanede ya da dışarıda cezalarını geçiriyorlarmış. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada rüşvet ağır ortaya çıktı.

Haberler 6 Tem 2022 14:16 0
Cezaevinde Olması Gereken Mahkumlar Pavyonda Yakalandı

Yok artık dedirten olay: Cezaevinde olması gereken mahkumlar pavyonda yakalandı.

Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yaşanan olay Türkiye gündemine geldi. Adalet Tv'nin son dakika olarak aktardığı haberde, Türkiye'nin çeşitli illerinde açık cezaevlerinde mahkumların rüşvet karşılığında aldıkları sahte raporları ile cezalarını hastanede geçirdikleri, bazı hükümlülerin ise cezaevinde olması gerekirken dışarıda yakalandığı bildirildi. Bulardan biri Bolu'da yaşandı. Bolu'da polis çevirmesine takılan, pavyon yolunda olan mahkumların aslında cezaevinde olması gerektiği fark edildi.

Olay ile ilgili emniyet ve savcılık koordinesinde soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında 8 doktor, 8 infaz koruma memuru, 9 hastane personeli ve 30 hükümlü hakkında dava başlatıldı. Bu isimlerin sanık olduğu davada skandallar ortaya çıktı.

Söz konusu dosya kapsamında Bolu'da iki hükümlünün hiç hastalığı olmadığı halde sahte doktor raporu aldığı ve infazlarını evde ya da hastanede geçirdiği , gündelik işlerini yaptıkları ortaya çıktı.

Bir diğer olayda ise Bolu Erkek Açık Ceza İnfaz Kurumunda dolandırıcılık suçundan yatan  hükümlü , cezaeivnde olması gerekirken Diyarbakır'da bir gece kulübünde polis ekiplerinin GBT sorgusu sırasında yakalandı.

Olayla ilgili başlatılan davanın karar duruşması yapıldı ve 8 doktor, 8 infaz koruma memuru ile 9 hastane personeli ve 30 tutuklu hakkında 5 yıla kadar hapis cezaları verildi. Sanıkalrın itirazı sonrası dosya istinafa gidecek.

Olayla ilgili incelemeler ise hala devam ediyor. 

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç