Cevdet Yılmaz'dan Enflasyon Açıklaması: Düşüş Başladı!

Cevdet Yılmaz'dan Enflasyon Açıklaması: Düşüş Başladı!

Ekonomiyle ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, aylık bazda enflasyonun düştüğünü açıkladı! İşte haberin detayları...

Ekonomi 5 Kasım 2023 0
Cevdet Yılmaz'dan Enflasyon Açıklaması: Düşüş Başladı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyona ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Enflasyonu öncelikli mesele olarak gördüklerini belirten Yılmaz, "Tüm adımları kararlılıkla atmaya devam edeceğiz. Yapısal reformlarla enflasyonu inşallah tek haneli rakamlara düşüreceğiz. Aylık bazda sonuçlarını görmeye başladık" ifadelerini kullandı. İsrail'in Gazze'deki saldırılarına da değinen Yılmaz, "Başkenti Kudüs olan Filistin devleti kurulmadan kimse güvende değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yılmaz'ın açıklaması şu şekilde:

"Enflasyon arzu etmediğimiz düzeylere geldi bunu sorun olarak görüyoruz. Birinci öncelikli meselelerden görüyoruz. Tüm adımları kararlılıkla atmaya devam edeceğiz. Yapısal reformlarla enflasyonu inşallah tek haneli rakamlara düşüreceğiz. Aylık bazda sonuçlarını görmeye başladık. Geçtiğimiz ay yüzde 3’ün biraz üzerinde çıktı enflasyon, aylık bazda düşüş eğilimi başlamış durumda. Yıllık bazda düşüş gelecek 2024'ün ortalarına doğru bunu göreceğiz. 2026 yılında tek haneli rakamlara geleceğiz.

GAZZE AÇIKLAMASI
Orta Doğu'da oynan oyunlar elbet bozulacak. Gazze'de 30 gündür insanlık ve savaş suçu işleniyor. İnşallah bu zulüm bitecek. Ateşkes çağrısı yapamayan ülkeler var. Bu ayıp onlara yeter. Kızgınız üzgünüz öfkeliyiz. Türkiye dün olduğu gibi bugün de haklı Filistin'in yanındadır. Başkenti Kudüs olan Filistin devleti kurulmadan kimse güvende değil."

Tüm son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;