Cem Küçük Emekli Maaşlarına Gelecek Zam Oranını Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Cem Küçük Emekli Maaşlarına Gelecek Zam Oranını Açıkladı!

Hükümete yakınlığı ile bilinen gazeteci Cem Küçük, emekli maaşlarına gelecek zam oranını X hesabından açıkladı! İşte haberin detayları...

Emekli Haberleri 17 Kasım 2023 0
Cem Küçük Emekli Maaşlarına Gelecek Zam Oranını Açıkladı!

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak emekliye yapılacak zammı açıklayan hükümete yakın yazar Cem Küçük, net rakamı vererek duyurdu. Küçük'ün verdiği oranın kök maaşa yansıtılıp yansıtılmayacağı merak konusu oldu.
Gazeteci Cem Küçük, hayattan emeklinin beklediği zam haberini TGRT Haber canlı yayınında duyurdu. Küçük, daha sonra ortaya çıkan rakamı da duyurdu.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI 2024 | SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, EYT emekli zammı  hesaplama - Son dakika Hab...

Milyonlarca emekli, gözü Ocak 2024'te yapılacak olan emekli zammına çevrildi. Zamma kısa bir süre kala Gazeteci Cem Küçük, emekliye ayrılacağını açıkladı.

Küçük, yaptığı programlamayla emeklilik maaşına bu sefer kök ücrete de yapılan bir zamla ve enflasyon farkı + performans payı eklenerek %50'nin üzerinde bir zam yapılacağına işaret etti.

"11.250 TL OLACAK"

Küçük'ün dediği gibi kök ücrete zam, enflasyon payı ve performans payının bir zaman olacağı 7.500 TL'nin üzerine 3.750 TL eklenecek ve 11.250 TL olacak.

Sosyal medya hesabından da paylaşım yapan Küçük, şunları söyledi:

"Temmuz ülkede yapılan %25'lik zamanla hayal kırıklığına uğrayan emeklilerin gözlerinin yeni yılda yapıldığı zamana dönüştürüldü. Kök maaş artırılacak böylece 7.500 TL olan en düşük emekli aylığı da yükseltilecek. Enflasyon farkı ile refah payı ek süre emekliye ayrılan zam % 50'yi bulabilir. "

Tüm emekli gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç