Canan Karatay açıkladı: Bunu yiyen 10 yaş gençleşir

Canan Karatay açıkladı: Bunu yiyen 10 yaş gençleşir

Son dakika haberi: Canan Karatay yaptığı son dakika açıklamasında 10 yaş gençleştiren meyveyi duyurdu.

Sağlık 12 Kasım 2023 1
Canan Karatay açıkladı: Bunu yiyen 10 yaş gençleşir

Canan Karatay, yaşlılığa karşı kullanılabilecekleri açıkladı.

Prof. Dr. Canan Karatay yaptığı son dakika açıklamasında yaşlanmanın önüne geçecek meyveyi açıkladı. Karatay, söz konusu besinin düzenli şekilde alınması durumunda gençleşme ve sağlıklı hücre sayısında artış olacağını bildirdi.

Karatay yaptığı son dakika açıklamasında C vitamini bakımından zebgin olan kivi meyvesinin yiyeni 10 yaş gençleştirdiğini ve akşam saatlerine kadar günün her anı yenilmesi durumunda fayda sağlayacağını söyledi.

Anavatanı Çin olan kivi meyvesi Avrupa'da yaşayanlar tarafından getirilmiş ve bundan sonra tüm dünyaya yayılmıştı. Ülkemizde de kivi meyvesi, Karadeniz bölgesinde yetişiyor ve C vitamini açısından zengin olan bu meyve, vitam in ve minareller açısından da oldukça zengin.

Hem ekşi olan hem tatlı olan tropikal meyve kış aylarında yetişiyor. Yeni hasat zamanında ekşi olan kivi, zamanla olgunlaşınca tatlı oluyor.

Zengin C vitamini sayesinde hava değişimi kaynaklı nezle ve gribe karşı oldukça faydalı olan kivi, bağışıklığı güçlendirir.

Prof. Dr. Canan Karatay yaptığı son dakika açıklamasında kivinin

Cildi Gençleştirme açısından kivinin faydaları şu şekilde: "Kivi, içerdiği C vitamini ile cildin elastikiyetini artırabilir ve yaşlanma belirtileriyle mücadele edebilir"

Antioksidan Zengini olan kivinin faydaları şu şekilde: "Kivi, antioksidanlar bakımından zengin bir meyvedir. Antioksidanlar, serbest radikallerle savaşarak hücreleri korur ve gençleşmeye yardımcı olabilir" dedi.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirme açısından ise şu şekilde: "Kivi, içerdiği C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirebilir, hastalıklara karşı direnci artırabilir.

Metabolizmayı Hızlandırma: Kivi, lif içeriği ile sindirimi destekleyebilir ve metabolizmayı hızlandırabilir.

Sağlıklı Hücre Artışı: Kivi içerdiği vitamin ve minerallerle sağlıklı hücre sayısını artırabilir. Bu da vücudun genç ve enerjik kalmasına destek olabilir"

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Gün Önce
Neden kendi 10 yaş genclesmiyor peki 🤔
;