Çanakkale'deki deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür bölgeyi uyardı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Çanakkale'deki deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür bölgeyi uyardı

Çanakkale'de dün 4,6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den bir son dakika açıklaması geldi.

Haberler 28 Şubat 2024 0
Çanakkale'deki deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür bölgeyi uyardı

Çanakkale'de meydana gelen depremin ardından Naci Görür'den kritik uyarı.

Çanakkale'de dün 4,6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür'den bir son dakika açıklaması geldi. Görür sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada depremlerin bölgedeki stres birikimlerinin belirtileri olarak yorumlanması gerektiğini söyledi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, dün merkez üssü Biga ilçesi olan 4,6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin, 7 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

İstanbul ve Tekirdağ'dan da hissedilen depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Görür, diri fay haritasında yüzeyde fay olmadığına dikkat çeken Görür, "Bu depremler bölgedeki stres birikiminin belirtileri olarak yorumlanmalıdır" uyarısında bulundu. Görür'ün paylaşımı şöyle:

"Beypınar-Lapseki/Çanakkale’de 4,5 deprem oldu. Diri fay haritasında yüzeyde bir fay yok. Muhtemelen bu yörede yüzey kırığı oluştıracak kadar bir deprem olmadı veya kırık (fay) tespit edilemedi. Bu depremler bölgedeki stres birikiminin belirtileri olarak yorumlanmalıdır. Sevgiyle"

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç