Çanakkale'de Eğitime Lodos Engeli! Okullar 1 Gün Tatil Edildi!

Çanakkale'de Eğitime Lodos Engeli! Okullar 1 Gün Tatil Edildi!

Çanakkale Valiliği tarafından, 1 gün Pazartesi günü okulların tatil edildiği duyuruldu.

Haberler 20 Kasım 2022 20:00 0
Çanakkale'de Eğitime Lodos Engeli! Okullar 1 Gün Tatil Edildi!

Son dakika haberi... Çanakkale genelinde okullar 1 gün tatil edildi.

Çanakkale'de, gün boyu etkili olan ve deniz ulaşımında aksamalara sebebiyet veren fırtınanın bu gece ve yarın da devam etmesi bekleniyor. Bu kapsamda gelen son dakika bilgisine göre 21 Kasım da eğitime ara verileceği açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, halen etkili olmaya devam eden kuvvetli lodosun, bu gece ve yarın Çanakkale il genelinde batı ve güneybatı yönlerden saatte 55 ile 90 kilometre şeklinde devam etmesinin beklendiği bildirdi.

Bunun üzerine Çanakkale Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada  "İlimizde hayatı olumsuz etkileyeceği değerlendirilen meteorolojik tahminler nedeniyle; ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarımızda 21 Kasım 2022 tarihinde 1 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan hamile personeller ile engelli ve kronik hastalığı bulunan personel, 21 Kasım 2022 tarihinde 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Kuvvetli rüzgar, fırtına ve tam fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir. İl Afet Müdahale Planı'nda görevli bulunan çalışma gruplarının personel, taşıt ve ekipman olarak müdahale için hazırlıklı bulunmaları gerekmektedir" denildi.

Yorumlar (0)

Seç