Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı başvurusu devam ediyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı başvurusu devam ediyor

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı başvurusu devam ediyor. İşte başvuru kılavuzu.

Kariyer Kapısı 29 Ocak 2024 0
Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı başvurusu devam ediyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı en az lise mezunu personel alımı yapacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan açıklamada en az lise mezunu adaylar arasından sözleşmeli personel alımı başvurularının devam ettiğini bildirdi. Peki personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? İşte gelen son dakika bilgileri.

İŞE ALINACAKLAR HANGİ İLLERDE ÇALIŞTIRILACAK?

"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı (KPSS) esas alınmak suretiyle sözleşmeli 35 büro personeli ve 27 destek personeli pozisyonuna yerleştirme yapılacaktır" başlığı ile yayınlanan son dakika açıklamasında adayların tek şehirde istihdam edileceğine yer verildi.

İşe alınacak personeller, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Ankara'da bulunan merkez teşkilatında istihdam edilecek.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın resmi sayfasına bakıldığında işe alınacak adayların destek personeli ve büro personeli kadrolarında istihdam edileceğine yer verildi. İlana başvuru yapacak kişilerin en az lise emezunu olması gerekmektedir. Kadroların detayları şu şekilde:

Büro personeli

Garson

Aşçı

Temizlik personeli

Bulaşıkçı

Fayansçı

Boyacı

Kaynakçı

Tesisatçı

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanın başvurusunda istenen şartlar şu şekilde verildi:

-  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

-  Müracaat tarihi itibarıyla herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

-  Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,

-  Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,

-  Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak, (farklı ünvana yapılan başvurular hariç)

-  Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarca sözleşmesinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmemiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak.

BAŞVURU

İlanın başvurusu Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden 4 Şubat 2024 tarihine kadar alınacak. Başvuru kılavuzuna gitmek için TIKLAYIN

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişinde bulunmak için TIKLA TAKİP ET

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç