Çalışma Bakanı Vedat Bilgin açıkladı: Seyyanen zam ve Bağkur emeklilik düzenlemesi geliyor

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin açıkladı: Seyyanen zam ve Bağkur emeklilik düzenlemesi geliyor

Son dakika haberi geldi: Çalışma Bakanı yaptığı son dakika açıklamasında emekli zammı ve Bağkur düzenlemesine değindi.

Emekli Haberleri 19 Eylül 2023 09:36 1
Çalışma Bakanı Vedat Bilgin açıkladı: Seyyanen zam ve Bağkur emeklilik düzenlemesi geliyor

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan'dan emekliye zam açıklaması geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan bir son dakika açıklamasında bulundu ve erken emeklilik ile emekliye ek zam konusunda çalışmaları aktardı.

TBMM 1 Ekim tarihinde açılıyor. Meclisin açılması ile birlikte 2. torba yasanın gündeme gelmesi beklenirken emekliye zam konusunun da torba yasa kapsamında olacağı bildirildi.

Bakan Işıkhan ise yaptığı son dakika açıklamasında masada 3 ana başlığın yer aldığını söyledi. 

Bakan meclis açıldıktan sonra gündeme gelecek düzenlemeler hakkında bir açıklama yaparken emeklilere verilecek maaş zammı üzerinde ciddi bir hazırlık süreci yürüttüklerini söyledi. Bakan Işıkhan Abdulkadir Selvi'ye yaptığı açıklamada konu ile ilgili, “Emeklilere yönelik olarak Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat doğrultusunda bir çalışma yürütülüyor. Bu konuda çalışma tamamlandığında Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. AK Parti hükümetleri olarak iktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz. Emeklilerimiz bizim için çok önemlidir. Zira yıllarca ülkemizin üretimine, çalışma hayatına katkı sağlamışlardır. Bu bakımdan emeklilerimiz için düzenlemeler yapmak hükümetimizin temel politikalarından biridir” dedi.

SEYYANEN ZAM GELİYOR

1 Ekim'de meclisin açılmasından sonra emekli zammı çalışmalarının netlik kazanacağı bildirilirken nasıl bir zam olacağı merak konusu oldu. Son bilgilere göre emeklilere maaş zammının seyyanen olacağı bildirildi. Henüz seyyanen zam miktarı ise belli olmadı.

BAĞ KUR EMEKLİ DÜZENLEMESİ

Yol haritasının Ekim ayında belirleneceğini söyleyen Bakan, emeklilikte önemli düzenlemeler olacağını da söyledi. Bu kapsamda 1 milyon Bağ Kurlu vatandaşın erken emekli edilmesi için de çalışma olduğunu söyleyen Bakan, “Özellikle küçük esnaf kapsamındaki 1 milyon Bağ-Kur’lu vatandaşımızı kapsayacak bir düzenleme olacak. Cumhurbaşkanımızın talimatını yerine getireceğiz” dedi.

Siz 1 Ekim'den sonra TBMM'den hangi düzenlemeyi bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

1 EKİM'DEN SONRA BELLİ OLACAK

Emekli maaş zammı ve Bağ Kur emeklilik düzenlemesi 1 Ekim'de meclisin açılmasından sonra belli olacak. Haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için >>> TIKLAYIN
İOS için >>> TIKLAYIN
Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 7 Gün Önce
Bagkur affı