Çalışan Emeklilere Verilecek İkramiyenin Tarihi Belli OIdu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Çalışan Emeklilere Verilecek İkramiyenin Tarihi Belli OIdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışan emeklilere müjde olarak verdiği 5.000 TL ikramiyenin hesaplara yatma tarihi belli oldu! İşte haberin detayları...

Emekli Haberleri 19 Ara 2023 0
Çalışan Emeklilere Verilecek İkramiyenin Tarihi Belli OIdu!

Çalışmayan emeklilere verilen 5 bin lira ikramiyenin geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla çalışan emeklilere de verileceği duyurulmuştu. TBMM Genel Kurulu'nun bütçe görüşmelerinin ardından çalışmalara ara vermeden devam etmesi ve çalışan emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin düzenlemeyi de içeren kanun teklifinin yılbaşından önce yasalaşması bekleniyor.

Son düzlüğe girdik! Emeklilere son dakika açıklama! Emekli maaşlarına  promosyon ödemeleri için son duyuru! - ObjektifA Haber

Milyonlarca çalışan emeklinin beklediği 5 bin lira ikramiye ödemesine ilişkin düzenlemeyi de içeren kanun teklifinin, yılbaşından önce yasalaşması planlanıyor.

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, TBMM Genel Kurulu 2024 yılı Merkez Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2022 Yılı Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin görüşmelerinin ardından çalışmalarına ara vermeden devam edecek.

KANUN TEKLİFİ İÇİN GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK
Bütçe görüşmelerinin 25 Aralık'ta sona ereceği Genel Kurulda, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

Bu Para Emeklilere İlaç Gibi Gelecek! Ekim Ayında Emeklilere 20.000 TL Ek  Ödeme Yapılacak

Genel Kurul, bütçe görüşmelerinden önce 43 maddesi kabul edilen 86 maddelik teklifin diğer maddelerini ele alacak.

Çalışan emeklilere de 5 bin lira ödenmesine yönelik düzenlemeyi de içeren teklifin, yeni yıldan önce teklifin yasalaşması ve düzenlemenin uygulamaya alınması bekleniyor.

Genel Kurulun, bu teklifin yasalaşmasının ardından çalışmalarına ara vermesi planlanıyor.

Tüm emekli gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç