Bursa Valisi belli oldu: Mahmut Demirtaş kimdir, nerelidir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bursa Valisi belli oldu: Mahmut Demirtaş kimdir, nerelidir?

Bursa Valiliği görevine Mahmut Demirtaş'ın ataması yapıldı. Peki Mahmut Demirtaş kimdir? Nerelidir?

Son Dakika 10 Ağu 2023 07:46 0
Bursa Valisi belli oldu: Mahmut Demirtaş kimdir, nerelidir?

Yeni Bursa Valisi Mahmut Demirtaş kimdir?

10 Ağustos tarihli Resmi gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında Bursa valiliği görevine Mahmut Demirtaş'ın atamasının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararnamesi sonrası en çok aranan konu Mahmut Demirtaş kimdir, nerelidir? soruları oldu. Peki Mahmut Demirtaş daha önce hangi görevleri yaptı? Kimdir? Mahmut Demirtaş Akademik kariyeri nedir?

İşte Erdoğan'ın imzası ile Bursa Valiliği görevine ataması yapılan Mahmut Demirtaş'ın özgeçmişi:

Mahmut Demirtaş KİMDİR?
1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 03.08.2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valisi ve 01.06.2016 tarih ve 8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adana Valisi olarak görev yapmasının ardından 09.06.2020 tarihli ve 274 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Mardin Valisi olarak atandı.

Vali Mahmut DEMİRTAŞ, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç